SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” w imieniu Press-Service zamieściła komunikat o naruszeniu swoich praw

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” (Infor Biznes) ukazał się komunikat, w którym Press-Service Monitoring Mediów informuje o naruszeniu praw wydawcy dziennika. Infor Biznes tłumaczy, że sam opublikował oświadczenie, bo Press-Service w wyznaczonym terminie nie wykonał prawomocnego wyroku sądowego.

Article

W komunikacie opublikowanym w środę na trzeciej stronie „Dziennika Gazety Prawnej” Press-Service Monitoring Mediów informuje, że naruszył prawa autorskie Infor Biznes, a „czynności podejmowane przez spółkę w ramach świadczonych usług, w zakresie, w jakim obejmowały one ‘Dziennik Gazetę Prawną’, miały charakter bezprawny, stanowiąc naruszenie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych”.

Zaznaczono, że Infor Biznes zdecydował się samodzielnie opublikować komunikat, ponieważ Press-Service Monitoring Mediów nie wykonał w wyznaczonym terminie prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z 31 grudnia ub.r. Sąd nakazał Press-Service m.in. zamieszczenie tego oświadczenia w „Rzeczpospolitej” i na jej portalu internetowym.

Wyrok z 31 grudnia zakończył 9-letni spór sądowy dotyczący udostępniania przez Press-Service tekstów z „Dziennika Gazety Prawnej”, bez umowy licencyjnej z Infor Biznes, w przeglądach mediów prasy tworzonych dla klientów. Sąd prawomocnie zakazał takiej działalności.

- Mam przekonanie, że wyrok kończy tę epokę bezsilności wydawców i nieudolności wymiaru sprawiedliwości oraz bezkarności tych, którzy z łamania prawa uczynili sobie sposób na biznes. Szkoda, że tak późno - skomentował Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”. -

- Staliśmy na stanowisku, że nasi Klienci nie powinni ponosić żadnych dodatkowych opłat związanych z dostępem do informacji prasowych już wcześniej rozpowszechnionych, a cytowanych w przeglądach mediów, dopóki nie było do tego podstaw w postaci ostatecznego i prawomocnego wyroku. W obecnej sytuacji uznajemy orzeczenie i wprowadzamy zmiany, uwzględniając nową dla nas rzeczywistość oraz stan prawny - zapowiedziała Marlena Sosnowska, rzeczniczka prasowa Press-Service Monitoring Mediów.

Według danych ZKDP w listopadzie 2020 roku średnie rozpowszechnianie płatne razem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiło 34 323 egz.

W 2019 r. Infor Biznes osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 0,9 proc. do 60 mln zł, a przy spadku kosztów rodzajowych o 2,1 proc. wynik netto firmy poszedł w górę z 2,04 mln zł straty do 4,55 mln zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” w imieniu Press-Service zamieściła komunikat o naruszeniu swoich praw

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czytelnik
Brawo Infor i DGP!
odpowiedź