SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Dziennika Wschodniego”: 5 proc. mniej ze sprzedaży, 19 proc. więcej z reklam

W ub.r. wpływy Corner Media, wydawcy „Dziennika Wschodniego” zwiększyły się aż o 45,2 proc., głównie dzięki ogromnemu wzrostowi pozostałej sprzedaży. Spółka miała 345,3 tys. zł zysku netto.

Wpływy Corner Media z pozostałej sprzedaży poszły w górę ze 117,4 tys. zł w 2017 roku do 1,52 mln zł w ub.r. W sprawozdaniu spółki złożonym w KRS nie podano, jakie konkretnie usługi i produkty złożyły się na tę sprzedaż. - Wzrost przychodów z pozostałej sprzedaży w roku 2018 w stosunku do poprzedniego roku wynika ze świadczenia usług przez spółkę w ramach wygranego przetargu - przekazał nam Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny „Dziennika Wschodniego”.

Natomiast przychody wydawcy ze sprzedaży „Dziennika Wschodniego” zmalały w skali roku o 4,8 proc. do 1,55 mln zł, a z reklam w gazecie i jej serwisie internetowym wzrosły o 19 proc. do 2,47 mln zł.

Według danych ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Wschodniego” wynosiła 4 477 egz., o 10,3 proc. mniej niż rok wcześniej. W pierwszym kwartale br. nastąpił dalszy spadek - o 10 proc. do 4 078 egz.

Koszty nie tak mocno w górę, 30 pracowników

Koszty operacyjne Corner Media zwiększyły się znacznie mniej od przychodów - o 35,5 proc., z 3,79 do 5,14 mln zł. Wydatki na usług obce podwoiły się, rosnąc z 1,31 do 2,6 mln zł.

Natomiast koszty wynagrodzeń wzrosły nieznacznie o 2,8 proc. - z 1,76 do 1,81 mln zł. Na koniec ub.r. w firmie pracowało na etacie 30 osób, tyle samo co rok wcześniej.

Mocno polepszyły się wyniki rentowności firmy. Zysk sprzedażowy poszedł w górę z 15,9 do 389,1 tys. zł, zysk operacyjny - z 35,5 do 414,6 tys. zł, zysk brutto - z 48,2 do 417,2 tys. zł, a zysk netto - z 30,7 do 345,3 tys. zł.

Spółka Corner Media powstała na początku 2014 roku, założyli ją dziennikarze „Dziennika Wschodniego” wspólnie z lubelskim biznesmenem Tomaszem Kalinowskim, żeby przejąć ten tytuł od Mediów Regionalnych. Tej ostatniej spółce nakazał to UOKiK, uzależniając od tego zgodę na jej kupno przez Polska Press Grupę.

Tomasz Kalinowski ma obecnie 67 proc. udziałów Corner Media. 10 proc. należy do Krzysztofa Wiejaka, a 23 proc. do dziewięciu innych osób.

W połowie lipca na walnym zgromadzeniu udziałowców Tomasz Kalinowski sprzeciwił się uchwałom o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za ub.r. i przeznaczeniu zysku netto na kapitał zapasowy. Argumentował, że wskutek uchybień formalnych przedłożono nie samo sprawozdanie, tylko jego projekt.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Dziennika Wschodniego”: 5 proc. mniej ze sprzedaży, 19 proc. więcej z reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl