SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „W Sieci” chce mieć kanał edukacyjny na multipleksie

Spółka Apella, wydawca „Gazety Bankowej” i większościowy udziałowiec spółki wydającej tygodnik „W Sieci”, chce mieć własny kanał edukacyjno-poznawczy. Złożyła właśnie wniosek w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Przygotowywana przez Apellę stacja będzie miała charakter edukacyjno-poznawczy ze szczególnym naciskiem na poruszanie kwestii historycznych, gospodarczych, społecznych i popularnonaukowych. Oferta programowa zawierać ma m.in. programy popularyzujące polską kulturę i historię, ale także audycje o lżejszej, poradnikowej formie. Kanał ma być kierowany do widzów powyżej 4. roku życia, w tym także do osób z mniejszych miast i wsi.

- Analizując rynek mediów dostrzegamy wyraźną lukę w ofercie skierowanej do grupy odbiorców - poszukujących rzetelnych opinii i programów o tematyce chociażby społeczno-gospodarczej. Największe stacje telewizyjne usiłują sprzedać widzom programy o znikomej wartości merytorycznej, co powoduje coraz większy niedosyt widzów znużonych monotematycznością. Jestem przekonany, że nowa stacja uruchomiona przez Apellę traktować będzie widzów poważnie i zapewni im to, czego obecnie w telewizji brakuje - mówi Romuald Orzeł, prezes Apelli i były prezes Telewizji Polskiej.

Stacja pokazywać chce programy na licencji jak i produkcje własne oraz programy przygotowane na jej zlecenie. Dwie ostatnie pozycje stanowić będą ok. 40 proc. emisji.

Agencja Apella (dawniej Media SKOK) to spółka zajmująca się reklamą i PR. Obsługuje ona reklamowo SKOK-i. Wydaje też „Gazetę Bankową” i „Tygodnik Podlaski” i jest większościowym udziałowcem Fratrii, wydawcy tygodnika Jacka Karnowskiego „W Sieci” czy portali wPolityce.pl i wNas.pl

- Biorąc pod uwagę, jak wybiórczo media traktują dziś informację, chcemy budować własny, niezależny ośrodek - niezależne i rzetelne media. Zależy nam na dotarciu do zróżnicowanych grup odbiorców - do wszystkich tych, którzy poszukują interesujących treści i wartościowych komentarzy. Jak pokazał przykład „W Sieci”, w odbiorcach mediów opiniotwórczych jest duży potencjał, a Apella i Fratria mają możliwości zainteresowania tak czytelników, jak i widzów - dodaje Orzeł.

Konkurs na ostatnie cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej KRRiT ogłosiła pod koniec grudnia 2012 roku. Szukała w nim nadawców czterech programów o charakterze: społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym oraz dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Przyjmowanie wniosków w konkursie zakończyło się w poniedziałek 25 lutego br. Dotąd do KRRiT wpłynęło w sumie 12 zgłoszeń (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Wydawca „W Sieci” chce mieć kanał edukacyjny na multipleksie

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rata!
Jeszcze czego! Kolejne media dla politruckiego kabaretonu Karnowskich - powszechnie znanych manipulatorów i cenzorów udających dziennikarzy. W rzeczywistości zwykłych funkcjonariuszy partyjnych najniższego szczebla, fałszujących posty, komentarze, posługujących się cudzymi nazwiskami, grasujących po wszystkich portalach ze swoimi poliszynelowymi "poglądami" i kłamstwami. Pan R. Orzeł, niezależny i rzetelny, jak Karnowscy, ma już na koncie nieudolną próbę podrabiania dokumentacji w TVP.
odpowiedź
User
eee
Treść dla małego dziecka wyżej. Nie lubię Karnowskich, ich poglądow, to są najgorsi na świecie, tylko jakimś cudem nie siedzą w kryminale. Człowieku wróć na ziemię...
odpowiedź
User
fe
To jak nazwiecie funkcjonariuszy TVN, Polsatu czy TVP. Od kilku dni krąży w internecie i w tabloidach informacja o kradzieży dokonanej w USA przez żonę Mira i jej aresztowaniu, taki hit i nic cisza. Cenzura?
odpowiedź