SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wprost”: nie będzie zwolnień i zmiany strategii, wsparcie prawne dla Latkowskiego

Michał M. Lisiecki, wydawca „Wprost” podkreśla, że zastąpienie Sylwestra Latkowskiego przez Tomasza Wróblewskiego w funkcji redaktora naczelnego tygodnika nie wynika ze zmiany strategii pisma i nie oznacza zwolnień w redakcji. Latkowskiemu i innym dziennikarzom, którzy publikowali we „Wprost”, wydawca nadal będzie zapewniał wsparcie prawne.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG / fot. Maksymilian RigamontiArticle

W poniedziałek rano spółka PMPG Polskie Media, kontrolująca wydającą „Wprost” firmę AWR Wprost, poinformowała, że nowym redaktorem naczelnym tygodnika - w miejsce Sylwestra Latkowskiego - został Tomasz Wróblewski, a pierwszym wicenaczlnym - Bartosz Marczuk (więcej na ten temat).

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl podkreśla, że roszady w kierownictwie redakcji „Wprost” nie wynikają ze zmiany strategii wydawnictwa.

- Dziś w segmencie mediów, jeśli możemy mówić o jakiejś stałości, to jest nią wyłącznie ciągła zmiana - stwierdza ogólnie Lisiecki. Dodaje, że ceni dziennikarstwo śledcze uprawiane przez dziennikarzy „Wprost” pod kierownictwem Sylwestra Latkowskiego. - Pracowałem z wieloma redaktorami naczelnymi i wiem, że nie każdy z nich miałby odwagę Latkowskiego, aby stawiać czoła naprawdę trudnym i ważnym tematom, których polskie media, a szczególnie  media wydawane w Polsce przez zagraniczne koncerny, nie tylko nie podejmują, ale kierując się wyłącznie interesem ekonomicznym – świadomie ignorują - podkreśla prezes PMPG Polskie Media.

Lisiecki dodaje, że wydawnictwo nie planuje większych zwolnień w redakcji „Wprost”, natomiast decyzje co do dalszej współpracy z poszczególnymi dziennikarzami będą podejmowanie po indywidualnych rozmowach z nowym redaktorem naczelnym.

Ponadto Sylwestrowi Latkowskiemu i innym dziennikarzom publikującym we „Wprost” wydawca nadal będzie zapewniał pomoc w sporach prawnych dotyczących artykułów zamieszczonych w tygodniku.

W ostatnim czasie „Wprost” opublikował serię tekstów o nadużyciach Kamila Durczoka, po których dziennikarz przestał być szefem „Faktów” TVN oraz zapowiedział pozwanie tygodnika i jego dziennikarzy za każdą z tych publikacji - za pierwszą oprócz przeprosin domaga się 2 mln zł odszkodowania (więcej na ten temat). Z kolei w ub.r. w procesie wytoczonym przez Romana Giertycha sąd czasowo zakazał nawet wydawcy „Wprost” sprzedania pisma innej firmie (więcej o tym).

Wydawca „Wprost” informuje, że nie wyklucza innej formuły współpracy z Sylwestrem Latkowskim i powrotu do projektów, nad którymi Latkowski pracował przed objęciem funkcji redaktora naczelnego tygodnika. Przy czym wiążące decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

W styczniu średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 43 554 egz., o 21,09 proc. mniej niż rok wcześniej (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost”: nie będzie zwolnień i zmiany strategii, wsparcie prawne dla Latkowskiego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Zwalniaja, znaczy będą zatrudniać. Szkoda, bo Latkowski robił dobrą robotę patrząc na ręce establishmentowi celebrycko-politycznemu.
odpowiedź
User
nick
Jak wiadomo wydawca Wprost nigdy nie kłamie.
odpowiedź
User
Tryt
W sobotę wiadomość dementują w poniedziałek potwierdzają. Zal
odpowiedź