SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Bauer zamyka pięć tytułów i zwalnia

Wydawnictwo Bauer zdecydowało o zamknięciu pięciu tytułów prasowych: „Naj”, „Przepis na zdrowie”, „Bliżej Ciebie”, "Takie jest życie” i "Cuda i objawienia” oraz szeregu wydań specjalnych - dowiedział się portal Wirualnemedia.pl. Decyzja ta oznacza rozstanie firmy z dziewięcioma pracownikami.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W przesłanym Wirtualnemedia.pl oświadczeniu Wydawnictwo Bauer podało, że decyzja zapadła „ze względu na obecną sytuację gospodarczą w Polsce i drastyczny wzrost kosztów”. - Ten bolesny krok jest konieczny, aby w dłuższej perspektywie zabezpieczyć rentowność naszej firmy, a tym samym setki miejsc pracy - napisała firma.

Z zamykanych tytułów najdłuższą historię ma „Naj”. To jeden z pionierów nowoczesnych magazynów poradnikowych w Polsce, wydawany 1994 r. przez G+J Polska jako tygodnik, a od 2010 r. jako miesięcznik. Bauer kupił tytuł w 2012 r., przekształcając go w dwutygodnik.

„Takie jest życie”, „Bliżej Ciebie” i „Cuda i objawienia” to z kolei pisma z segmentu poradniczo-rozrywkowego. „Przepis na zdrowie” jest magazynem kulinarnym.

- Zwolnione osoby otrzymały nie tylko należne im odprawy z powodu likwidacji stanowiska, ale także pakiet pomocowo-wspierający opracowany przy współpracy z firmą Bigram - podał wydawca.

Duże zwolnienia w wielu wydawnictwach

Bauer to kolejne wydawnictwo, które zamyka tytuły i zwalnia. Ringier Axel Springer Polska zwolnił właśnie ok. 100 pracowników etatowych (do tego dochodzą współpracownicy), a od stycznia zamyka magazyn „Auto Świat”. Z kolei Burda Media Polska likwiduje ponad 20 magazynów (m.in. „Party”, „Claudia”, "Dobre Rady", „Burda Style” czy „Sielskie życie”) i też planuje zwolnienia, ale nieznana jest jeszcze ich skala. Na zwolnienia grupowe zdecydowała się też Agora - proces ten ma objąć 84 osoby.

Zamknięcie kolejnych tytułów drukowanych to głównie efekt wzrostu kosztów papieru, druku i energii.

Wydawnictwo Bauer większe cięcia przeprowadziło wiosną 2020 r. w czasie pierwszej fali pandemii koronawirusa. Zdecydowano wtedy o zamknięciu 34 tytułów (łącznie z wydaniami specjalnymi) i zwolnieniu 27 osób.

W 2021 r. przychody Wydawnictwa Bauer zmalały o 2 proc. do 353,55 mln zł, a zysk netto - ze 107,82 do 98,93 mln zł. Na koniec ub.r. spółka miała 506 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Bauer zamyka pięć tytułów i zwalnia

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
myk
... bo takie jest życie, że (kiepskie) media nurkują - nie pierwszy i nie ostatni raz
odpowiedź
User
ewa bez adama
„Cuda i objawienia” :-)))))))))))))

odpowiedź
User
tomek romek i atomek
To, że zamykają „cuda i objawienia”, to mnie nie dziwi wcale, nie ma co na nie liczyć w Bauerze 🤣. Objawienia by się im przydały już z 10 lat temu.
odpowiedź