SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Gospodarcze: przychody 23 proc. w dół, 2,1 mln zł straty

W ub.r. przychody Wydawnictwa Gospodarczego, publikującego m.in. „Wiadomości Handlowe” i „Wiadomości Kosmetyczne”, zmalały o 23,4 proc. do 8,89 mln zł, a strata netto powiększyła się z 535,1 tys. zł do 2,15 mln zł.

Article

Wpływy krajowe Wydawnictwa Gospodarczego spadły w ub.r. z 11,37 do 8,53 mln zł, a te z zagranicy wzrosły z 245,1 do 359,2 tys. zł.

W sprawozdaniu złożonym w KRS firma nie wyszczególniła, ile wpływów zapewniła jej sprzedaż drukowanych wydań „Wiadomości Handlowych” i „Wiadomości Kosmetycznych”, ile sprzedaż reklam drukowanych i internetowych, a ile inne usługi (np. eventy).

Przyznała natomiast, że epidemia przyczyniła się do znaczącego pogorszenia jej biznesu marketingowego. - Wiązało się to przede wszystkim z ograniczeniem budżetów i aktywności działań marketingowych klientów spółki. W roku 2020 planowano dalej konsekwentnie rozwijać działalność w zakresie organizowania konferencji. Niestety również w tym obszarze działalność musiała zostać ograniczona oraz całkowicie przeformatowana - opisano.

- Dotychczas stosowane modele organizacji konferencji nie mogły być użyte. Zaplanowane i zakontraktowane wydarzenia musiały zostać zrealizowane w formule zdalnej często w innych terminach i formatach. Spotkało się to z różnymi reakcjami wśród klientów spółki - zaznaczono.

Koszty zmalały o 5 proc.

Wydawnictwo Gospodarcze zmniejszyły w ub.r. wydatki operacyjne o 4,7 proc. - z 11,85 do 11,3 mln zł. Nakłady na usługi obce zmalały z 5,81 do 5,38 mln zł, na zużycie materiałów i energii - z 371,8 do 143,5 tys. zł, a pozostałe koszty rodzajowe - ze 134,6 do 41,7 tys. zł.

Za to wydatki na wynagrodzenia wzrosły z 4,62 do 4,72 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 782,4 do 827,8 tys. zł. Na koniec ub.r. firma zatrudniała 39 osób na etatach.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Po wybuchu epidemii wydawnictwo skorzystała z umorzenia przez trzy miesiące składek pracowniczych na ZUS, oszczędziła dzięki temu 226,8 tys. zł.

Pozostałe wpływy operacyjne firmy zwiększyły się z 218,7 do 547,2 tys. zł, pozostałe koszty operacyjne zmalały z 405,2 do 187,9 tys. zł, a koszty finansowe poszły w górę z 4,4 do 102,2 tys. zł

Strata większa o 1,6 mln zł

Ujemne wyniki rentowności Wydawnictwa Gospodarczego mocno się pogorszyły. Strata sprzedażowa wzrosła z 239 tys. zł do 2,4 mln zł, strata operacyjna - z 425,6 tys. zł do 2,05 mln zł, a strata netto - z 535,1 tys. zł do 2,15 mln zł.

W konsekwencji kapitał zapasowy firmy zmalał z 2,5 do 1,1 mln zł.

100 proc. udziałów Wydawnictwa Gospodarczego należy do niemieckiej spółki LPV. W połowie br. zdecydowała się je dokapitalizować - nominalna wartość kapitału podstawowego podwyższono z 591 tys. zł do 2,85 mln zł. W sprawozdaniu zaznaczono, że gwarantuje to „utrzymanie płynności spółki i poprawę tego wskaźnika w następnym roku obrotowym”.

Wydawnictwo w ub.r. uruchomiło nową wersję serwisu internetowego „Wiadomości Handlowych”. - Spółka zamierza w dalszym ciągu rozwijać swoje aktywa internetowe, co jest wyrazem chęci dotarcia do jak najszerszej i coraz bardziej wymagającej rzeszy czytelników. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwoliło zaprezentować tworzone treści w ciekawy i przystępny dla klienta sposób. Treści te maja być uzupełnieniem dla wydań papierowych czasopism - podkreślono w sprawozdaniu.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Gospodarcze: przychody 23 proc. w dół, 2,1 mln zł straty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl