SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niemiecki właściciel znów dokapitalizował Wydawnictwo Gospodarcze

W Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowano kolejne podniesienie kapitału zakładowego Wydawnictwa Gospodarczego, publikującego m.in. miesięczniki „Wiadomości Handlowe” i „Wiadomości Kosmetyczne”, z 2,85 do 4,65 mln zł. Jedynym udziałowcem firmy jest Grupa LPV Media należąca do niemieckiego koncernu Landwirtschaftsverlag.

Poprzednio Grupa LPV Media miała 950 udziałów Wydawnictwa Gospodarczego, obecnie - 1 550. Nie podano, ile zapłaciła za nowe walory.

Grupa LPV Media kolejny raz zdecydowała się dokapitalizować Wydawnictwo Gospodarcze - w połowie ub.r. jego kapitał zakładowy wzrósł z 591 tys. zł do 2,85 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W 2015 roku Grupa LPV Media została przejęta przez niemiecki koncern Landwirtschaftsverlag. Prezesem Wydawnictwa Gospodarczego została wtedy Iwona Szwan.

W 2019 roku to stanowisko objął w firmie Adam Koziolek, a jesienią ub.r. funkcję prezesa objął też Piotr Chrobot.

Wydawnictwo Gospodarcze ze stratami przez trzy lata

W portfolio Wydawnictwa Gospodarczego są miesięczniki „Wiadomości Handlowe” i „Wiadomości Kosmetyczne” oraz ich serwisy internetowe.

W ub.r. przychody firmy zmalały o 23,4 proc. do 8,89 mln zł, a strata netto powiększyła się z 535,1 tys. zł do 2,15 mln zł. W 2018 roku spółka przy 10,22 mln zł wpływów i 864,2 tys. zł straty netto, ostatni jak na razie zysk netto osiągnęła w 2017 roku - 609,9 tys. zł przy 9,45 mln zł przychodów.

Wydawnictwo Gospodarcze nie podało jeszcze swoich danych finansowych za ub.r. Na koniec 2020 roku miało ujemny kapitał własny (-596 tys. zł), wobec 1,55 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Niemiecki właściciel znów dokapitalizował Wydawnictwo Gospodarcze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl