SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo MAC Edukacja udostępnia za darmo zasoby. Pomoc w zdalnej nauce

Wydawnictwo MAC Edukacja w ramach wspierania młodzieży izolowanej w domach w związku z koronawirusem zaoferowało darmowy dostęp do swoich zasobów. W edukacyjnej ofercie znalazło się między innymi 1,8 tysiąca animowanych modeli 3D, filmy, zdjęcia oraz ćwiczenia.

Article

W związku z zamknięciem szkół w odpowiedzi na epidemię koronawirusa uczniowie są proszeni o pozostanie w domach, zaś lekcje w większości placówek odbywają się zdalnie za pomocą platform internetowych.

Pakiet Mozabook za darmo

W ramach wsparcia uczniów, nauczycieli i rodziców wydawnictwo MAC Edukacja udostępnia możliwość darmowego korzystania do końca kwietnia 2020 r. z pakietu Mozabook, który w wersji komercyjnej kosztuje 929 zł w ramach rocznej subskrypcji.

Wydawnictwo informuje, że Mozabook to m.in. ponad 1,8 tys. animowanych modeli 3D, w których wiele scen pozwala uczniom na wirtualny spacer. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć swoje prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, gotowymi zadaniami lub własnymi plikami.

- Aby ułatwić zdobywanie wiedzy i sprawić, aby była ona atrakcyjna, angażująca również w warunkach domowych, podjęliśmy w wydawnictwie MAC Edukacja decyzję o udostępnieniu bezpłatnie bogatej biblioteki zasobów interaktywnych Mozabook – nauczycielom, rodzicom, uczniom. Było to możliwe dzięki współpracy z węgierską firmą Mozaik - podkreślił Grzegorz Kowalski, prezes wydawnictwa MAC Edukacja, należącego do Grupy MAC S.A.

Cyfrowe podręczniki i ćwiczenia

MozaBook dostępny w ofercie MAC Edukacja to także aplikacje tematyczne, gry i modele 3D obejmujące wszystkie przedmioty – od zerówki po klasy maturalne, które mają przykuwać uwagę uczniów i ułatwiać zrozumienie treści nauczania. Z oprogramowania można korzystać w komputerach, a także na tabletach z systemem IOS i Android oraz laptopach z systemem Windows. Aby otrzymać bezpłatny dostęp do biblioteki wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie MAC Edukacja.

Zespół wydawnictwa udostępnił również na swojej stronie podręczniki i ćwiczenia MAC Edukacja w wersji cyfrowej, dzięki czemu nauczyciele i uczniowie mogą mieć swobodny dostęp do materiałów.

Od poniedziałku do 25 marca wszystkie placówki oświatowe w kraju są zamknięte - nie odbywają się w nich zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, z wyjątkiem m.in. tych w podmiotach leczniczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Nauczyciele mają być w gotowości do pracy. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, klubów dziecięcych i uczelni. Wprowadzono je w ze względu na bezpieczeństwo, ma to związek ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zidentyfikowanymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce. MEN zaleca, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej nauczyciele prowadzili nauczanie online.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo MAC Edukacja udostępnia za darmo zasoby. Pomoc w zdalnej nauce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl