SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wynagrodzenia wzrosły o 2,0 proc., a zatrudnienie spadło o 2,4 proc.

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w październiku br. wzrosło o 0,9% w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosło o 2,0% i wyniosło 3312,32 zł, podał w środowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Wynagrodzenia wzrosły o 2,0 proc., a zatrudnienie spadło o 2,4
proc.

Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w październiku 2009 roku nie zmieniło się w stosunku do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym spadło o 2,4% i wyniosło 5267,4 tys. osób, podał GUS.

Ekonomiści bankowi oczekiwali, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w październiku wzrosło średnio o 2,2% r/r. Rozbieżności w prognozach były znaczne, a oczekiwania wahały się od 1,1% do 3,1% przy średniej na poziomie 2,24%. Średnia oczekiwań jedenastki ekonomistów co do zmiany poziomu zatrudnienia w przedsiębiorstwach wyniosła -2,6% (oczekiwania: -2,5% do -2,7%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wynagrodzenia wzrosły o 2,0 proc., a zatrudnienie spadło o 2,4 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl