SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie przychód i zysk Facebooka, ale wyniki rozczarowały analityków. Akcje w dół o ponad 8 proc.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów. Ale wyniki rozczarowały analityków i kurs akcji spadł o 8 proc.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2018 roku 13,23 miliarda dolarów. To o 42 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (9,32 mld USD). Analitycy oczekiwali przychód na poziomie 13,36 mld USD.

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 13,04 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 42 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 91 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 87 proc. w II kw. 2017 r.).

Facebook zanotował w II kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 5,11 miliarda dolarów, w porównaniu do 3,89 miliarda dolarów zysku w II kwartale roku 2017 (+31 proc.).

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec czerwca 2018 r. wynosiła 2,23 miliarda - o 11 proc. więcej w skali roku. Także o 11 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,47 miliarda. Facebook nie podał ile osób korzysta z jego mobilnej odsłony.

Globalna liczba dziennych aktywnych użytkowników Facebooka wyniosła 1,47 mld wobec oczekiwanych 1,49 mld.

Wczoraj akcje Facebooka w handlu pozasesyjnym zniżkowały ponad 8 proc. w reakcji na gorsze od oczekiwań przychody spółki w drugim kwartale.

Rynek z niecierpliwością oczekiwał na wielkość przychodów i liczbę użytkowników Facebooka, zwłaszcza w Ameryce Północnej i w Europie, ponieważ był to pierwszy kwartał, w którym można było w pełni zaobserwować efekty głośnego skandalu związanego z wyciekiem danych Cambrigde Analytica, do którego doszło w marcu tego roku.

Dołącz do dyskusji: Rośnie przychód i zysk Facebooka, ale wyniki rozczarowały analityków. Akcje w dół o ponad 8 proc.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Pięknie pokazane, że fejs rośnie tam gdzie bieda, także intelektualna, a maleje tam, gdzie ludzie mają nieco oleju w głowach.
odpowiedź
User
nazad

Facebook i inni nie zarobia nawet centa.

Hiper Update 2018-07-26

Ekspert od wirtuaIu poIeca... JesIi ktos ma w przegladarce na komputerze stacjonarnym komunikat, przy wejsciu na witryne, czy na odtwarzaczu wideo formatu html5 o wwyyIIaacczzeenniiuu bbIIookkoowwaanniiaa reklam, to zastosuj w przegladarce rozszerzenie AdGuard Blocker Content (zastepuje kiepski AAddbbIIoocckk+ i uBlock, czy bbIIookkeerraa Opery opartego o listy i reguly uBlock (sprzedane biale listy).
Adguard oprocz bIokowania reklam ma tez filtr elementow szpiegujacych z najbardziej wszechstronna lista roznych licznikow i narzedzi analizy sieci, nie potrzeba Ghostery i podobnych. Przeciwdziala sledzeniu, czyli zbieraniu informacji gdzie wchodzimy w internecie.
Jesli ktos napotka problem z wykrywaniem w nowej wersji softu html5, czy witryny, to po przez formularz w opcjach zglosic na Github AdGuarda.

Na urzadzeniach mobilnych koniecznie stosowac przegladarke Yandex Browser with Protect (szyfrowanie pakietow przy publicznym laczu wifi i skan sciaganych plikow na obecnosc wirusow przez modul Kaspersky lab, wbudowane podstawowe rozszerzenia typu notatnik), lub kiedy sie komus sypie wersje Yandex beta (wyszukac w sklepie Androida). Yandex ma opcje kompresji danych i video on/off (mobilnie oszczedzanie danych pakietowych a zarazem firmowe proxy), lub Samsung Internet Browser - wespol z apk. AdGuard darmowo dziala tylko z tymi dwiema przegladarkami mobilnymi!

Przy darmowej wersji AdGuard nigdy nie konsumowac tresci za pomoca dedykowanych aplikacji mobilnych komercyjnych portaIi, bo tam nie bedzie mozna zzaabbIIookkoowwaacc zbednych a irytujacych elementow.

W rozszerzeniu i apk. AdGuard zalaczyc dodatkowo filtry Annoyances i najwazniejsze reguly AAnnttii-AAddbbIIoocckk KKiiIIeerr. Mozna opcjonalnie wlaczyc AAddbbIIoocckk polskie reguly i odznaczyc filtr uzytecznych reklam.

Jezeli kogos wkurzaja autopleje video, to rozszerzenie Disable HTML5 Autoplay. Obydwa dodatki (desktop: Win, MacOS, Linux) dostepne na Yandex (hit na PC, polecany w komentarzach na dobreprogramy), Chrome, Opere, Firefoxa i Safari.

Pilnujac aktualizacji i poprawnej, acz prostej konfiguracji gwarancja, ze tak na desktop, jak i mobilnie w duecie Yandex/S.I.B. - AdGuard, nie zobaczycie zadnych rekIam, wyskakujacych okienek, pustych pol po rekIamach, komunikatow o wylaczenie rekIam i pochodnych RODO - sprawdz w Yandex czy masz zalaczona opcje Hide ads on this site i Block Content! Od tego momentu komfortowe surfowanie przyspieszy.
Dodatki i apki sa bardzo przyjazne dla laika, wiec dla kazdego szybko i latwo. Ja lipy nie polecam :)

Natomiast jeżeli chcecie zzaabbIIookkoowwaacc wszystkie statystyki, wybrane skrypty, podpiete moduly spolecznosciowe i ciasteczka szpiegujace witryn na amen, to rozszerzenie uMatrix, ale to dla tych (komputerowcy), ktorzy co najmniej maja wiedze z jakich elementow zbudowana jest witryna internetowa i co do czego sluzy.
Nie dajcie zarabiac animatorom pozorow, platnym botom, oszustom, bezprawnie kasujacym i bbllookkuujjaaccyymm komentarze, posty i wszystkim skrajnie komercyjnym ppoorrttaIIoomm. Wiele niezbednych informacji o wirtualu, poradnikw, instrukcji tekstowych, jest na adresie u t n . pl / Interia - Mordoru (wpisz bez spacji).
Sekcja o mobilnych przegladarkach tam nieaktualna - rozbudowana, nowa wersja sekcji, ze wskazaniem dla laikow i zaawansowanych, operujcych na kilku przegladarkach wkrotce,.. przy wenie. ;-)
odpowiedź