SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play z wyższymi przychodami, zyskiem i liczbą abonentów

W 2016 roku sieć telekomunikacyjna Play zanotowała wzrost przychodów o 12,5 procent oraz wskaźnika EBITDA o 14 procent. W trakcie 12 miesięcy liczba użytkowniktów operatora powiększyła się do 14,4 miliona, a obecny udział Play w rynku wynosi 26,3 procent.

Article

Według komunikatu opublikowanego przez Play w ciągu ub.r. przychody operacyjne operatora wyniosły 6,118 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 12,5 proc.  W tym samym okresie wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem) osiągnął poziom 2,035 mld zł i był wyższy o 14 proc. rok do roku.

Play zaznacza, że w ub.r. udział abonentów kontraktowych w całkowitej bazie klientów wzrósł do 58 proc. na koniec IV kw. ub.r. w porównaniu z 54,6 proc. na koniec 3 kw. oraz 50 proc. na koniec IV kw. 2015 r.

W ub.r. skorygowana EBITDA wzrosła w wyniku dalszego zwiększania się bazy klientów kontraktowych, która powiększyła się o 1,29 mln w roku 2016.

- W 2016 r. odczuliśmy efekty rejestracji kart prepaid. Pomimo negatywnego wpływu tego procesu na rynek, udało nam się zwiększyć bazę abonencką do poziomu 14,4 mln (w porównaniu z 14,15 mln na koniec grudnia 2015 r.) - podkreśla w komunikacie Jørgen Bang-Jensen, prezes Play. - Na koniec grudnia 2016 r. nasz udział w rynku kształtował się na poziomie 26,3 proc. i pozostaliśmy drugim co do wielkości operatorem infrastrukturalnym (MNO). Wprowadziliśmy także oferty duet, które okazały się być wielkim sukcesem dla Play. Nasza baza klientów kontraktowych zwiększyła się do 58 proc. (w porównaniu do 50 proc. na koniec 2015 r.) - podsumowuje Jørgen Bang-Jensen.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play z wyższymi przychodami, zyskiem i liczbą abonentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl