SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

33,2 mln zł wpływów i 2,3 mln zysku Rochstaru, firma wyprodukowała 10 programów

Firma produkcyjna Rochstar, realizująca głównie programy telewizyjne, w ub.r. zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 8,4 proc. do 33,19 mln zł oraz 2,32 mln zł zysku netto (w 2016 roku miała 479 tys. zł zysku). W ub.r. wyprodukowała 9 dużych programów telewizyjnych i jeden internetowych.

Rinke Rooyens, prezes firmy Rochstar (fot. Polsat)Article

Przychody sprzedażowe Rochstaru zwiększyły się z 30,63 do 33,19 mln zł, czyli o 2,57 mln zł. Jednocześnie koszty sprzedażowe firmy wzrosły minimalnie (z 24,43 do 24,59 mln zł), a koszty ogólnego zarządu zmalały (z 5,38 do 5,08 mln zł).

W efekcie zysk spółki ze sprzedaży podskoczył ponad czterokrotnie - z 821,6 tys. zł do 3,52 mln zł. Firma zanotowała spadek przychodów finansowych (z 573,2 do 414,3 tys. zł) oraz wzrost kosztów finansowych (z 849,6 tys. zł do 1,12 mln zł).

Finalnie Rochstar osiągnął 2,57 mln zł zysku netto (wobec 479 tys. zł zysku w ub.r.).

Produkcje dla TVP, Polsatu, TVN, TTV i Showmaxa

Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją programów telewizyjnych - zarówno opartych na licencjach zagranicznych, jak i według własnych koncepcji. W sprawozdaniu z działalności w ub.r. wyliczyła, że zrealizowała 10 dużych produkcji: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Super Modelki” i „The story of my life” dla Polsatu, „The Voice of Poland”, „Kocham Cię Polsko”, „Pierwsza Randka” i „The Voice Kids” dla Telewizji Polskiej, „Drzewo Marzeń” dla TVN, „Alfabet Strachu” dla nadawcy TTV oraz „SNL Polska” dla Showmaxa.

- Wszystkie produkowane programy telewizyjne odniosły sukces pod względem oglądalności oraz udziału w rynku. Poziom produkowanych programów jest jak zawsze wysoko oceniany przez branżę. Otrzymaliśmy wiele gratulacji i słów podziękowań za doskonałą współpracę. Zespół produkcyjny składający się z doświadczonych producentów, reżyserów, scenarzystów oraz młodych i zdolnych asystentów produkcji jaki zdołaliśmy stworzyć mocno zaowocował w osiągniętym sukcesie - chwali się w sprawozdaniu zarząd spółki (są w nim prezes Rinke Rooyens i wiceprezes Wiktor Wojnarowicz).

Na br. władze firmy zaplanowały kontynuację produkcji programów „The Voice of Poland”, „The Voice Kids”, „Kocham Cię Polsko”, „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Drzewo marzeń” oraz „SNL Polska”. Zamierzały także pozyskać nowych klientów i wprowadzić do produkcji nowe formaty.

Na koniec ub.r. firma miała 1,1 mln zł zobowiązań długoterminowych (wobec 1,05 mln zł rok wcześniej) oraz 6,85 mln zł w inwestycjach (w tym 6,28 mln zł udzielonych pożyczek). W ub.r. zatrudniała 6 osób na etacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 33,2 mln zł wpływów i 2,3 mln zysku Rochstaru, firma wyprodukowała 10 programów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nicki
Jak na 6 osób na etacie to wynik na 6 z plusem;)
odpowiedź
User
Krr
Właśnie a co z Pierwszą Randką? Mam nadzieję, że wróci i będzie pierwszy menedżer.
odpowiedź
User
Tak pytam tylko
PYTANIE - A JAK DO WYNIKÓW FINANSOWYCH ODNIOSŁY SIĘ OSOBY NIE ZATRUDNIONE NA ETACIE A ODWALAJĄCE OGROM PRACY NA RZECZ SPÓŁKI ? CZY SĄ RÓWNIE UŚMIECHNIĘCI I ZADOWOLENI ,ZE ICH PRACA PRZEKŁADA SIĘ NA ICH WYNAGRODZENIE ?
odpowiedź