SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV nokautuje konkurencję wśród stacji dokumentalnych, BBC Brit z największym wzrostem

We wrześniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mogło BBC Brit, a na przeciwnym biegunie znalazł się kanał CBS Reality.

Udział kanału Fokus TV we wrześniu 2017 roku wyniósł 0,81 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji się nie zmienił - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,57 proc., po spadku o 3,39 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,53 proc., po wzroście udziału w porównaniu do września ub.r. wynoszącym 3,92 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 0,04 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał BBC Brit, którego wynik zwiększył się o połowę. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu wzrósł do 0,09 proc. Awansowała ona z 13. na 16. pozycję.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazła się stacja CBS Reality, która w rankingu spadła z lokaty 19. na 17. Jej udział, po stracie o 53,33 proc., wyniósł 0,07 proc.

W grupie komercyjnej we wrześniu 2017 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,84 proc., po spadku o 14,29 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,70 proc. (zmniejszył się on o 2,78 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,49 proc.; w dół o 2 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem również pochwalić się mógł kanał BBC Brit, którego średni wynik wzrósł o 60 proc. do 0,16 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu też znalazł się kanał CBS Reality - jego strata wyniosła 70 proc. do 0,03 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Fokus TV nokautuje konkurencję wśród stacji dokumentalnych, BBC Brit z największym wzrostem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zorro
brawo BBC
odpowiedź