SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Duży wzrost słuchalności Radia ZET, Antyradia, Wawy i Polskiego Radia 24

W III kwartale 2017 na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce utrzymało się RMF FM. Największy wzrost słuchalności zanotowały Radio ZET, Antyradio, Radio Wawa i Polskiego Radia 24. Na przeciwnym biegunie znalazły się Jedynka i Trójka - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,7 proc. Wynik tej stacji względem analogicznego okresu rok wcześniej się nie zmienił - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu umocniło się Radio ZET z udziałem na poziomie 14,1 proc., po wzroście względem fali lipiec-wrzesień 2017 o 1 pkt. proc. Jednocześnie był to zdecydowanie największy wzrost w zestawieniu.

Warto dodać, że przewaga RMF FM nad Radiem ZET zmniejszyła się z 11,6 pkt. proc. do 10,6 pkt. proc.

Podium uzupełnia publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 8,4 proc., po spadku o 0,8 pkt. proc. - największym w zestawieniu.

Czwarte miejsce zajęła Eska - najwyżej będąca w rankingu sieć radiowa. Jej średni udział wynosząc 7,2 proc. się nie zmienił.

Piątą lokatę zajęła Trójka z wynikiem na poziomie 6,5 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,5 pkt. proc.

Wysokie wzrosty, wynoszące 0,3 pkt. proc., zanotowały dwie stacje: Antyradio i Radio Wawa. Wynik pierwszej stacji zwiększył się do 1,7 proc., a drugiej - do 1,4 proc.

18. miejsce z wynikiem na poziomie 0,5 pkt. proc. zanotowało Polskie Radio 24. Stacja ta jest nadawana analogowo od początku września ub.r., gdy przejęła ona częstotliwości wykorzystywane wcześniej przez Czwórkę. Dla porównania, Program IV Polskiego Radia w okresie od lipca do września 2016 roku miał 0,3 proc. udziału (stacja ta w zestawieniu była 19.).

Oczko wyżej uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września br. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział ZET Gold i Meloradia w okresie od lipca do września br. wyniósł 0,8 proc., czyli tyle samo ile rok wcześniej miało samo ZET Gold.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duży wzrost słuchalności Radia ZET, Antyradia, Wawy i Polskiego Radia 24

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WarMan04
Wreszcie są odpowiedni ludzie w Radiu Zet. Do tego poprawa playlisty i od razu widać wzrosty. Oby tak dalej!
52 19
odpowiedź
User
gość
Wow, już nowe dane :) WM jak zawsze najszybciej publikuje dane, wyniki, raporty, informacje i robi to najlepiej. Brawo!
82 12
odpowiedź
User
marra
ciekawa jestem, dlaczego najbardziej tracą stacje publicznego radia i katolickie radio Ma Ryja :D
29 24
odpowiedź
User
Kuba23
Brawo dla Radia Zet :-)
42 17
odpowiedź
User
Eye of Beholder
zmiany ramówek w Trójce nie pomagają. I nie pomogą. Ktoś powinien w końcu zrozumieć, że to jest stacja ludzi niezależnych, odpornych na indoktrynację, z jakiejkolwiek strony. Muzyka, prezenterzy o wysokiej kulturze, uczciwe jakościowe dziennikarstwo, pokazywanie okoliczności, kontekstu, nie tylko skutków, więcej informacji, mniej opinii, często słabych, banalnych. To jest jedyna droga, żeby dotrzeć do tradycyjnego słuchacza Trójki wyczulonego na manipulacje.
46 14
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Nie udało się pozyskać słuchacza dla tępej propagandy. Nie tylko słuchalność ale i opiniotwórczy charakter komercyjnych stacji się zwiąksza. Jednostronność i tendencyjność rządowych radiowęzłów odstrasza każdego myślącego człowieka.
Oj, duuuużo pracy będzie po oderwaniu od koryta tego towarzystwa by zbudować ideę radia publicznego. Nad tym trzeeba już pracować bo czasu mało.
43 11
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
zmiany ramówek w Trójce nie pomagają. I nie pomogą. Ktoś powinien w końcu zrozumieć, że to jest stacja ludzi niezależnych, odpornych na indoktrynację, z jakiejkolwiek strony. Muzyka, prezenterzy o wysokiej kulturze, uczciwe jakościowe dziennikarstwo, pokazywanie okoliczności, kontekstu, nie tylko skutków, więcej informacji, mniej opinii, często słabych, banalnych. To jest jedyna droga, żeby dotrzeć do tradycyjnego słuchacza Trójki wyczulonego na manipulacje.


Jesteś doskonałym przykładem manipulacji skoro słuchasz Polskiego Radia i wierzysz w te rzekomo prawdziwe "informacje". Ubogi jest twój świat. Ograniczony za pomocą manipulacji PiSowsko-religijnej. Era ciemnoty którą rozpowszechnia PiS jest już widoczna wszędzie. PiS z nią nie walczy, a wręcz zachęca do dalszego zacofania społeczeństwa, żeby tylko kontrolować społeczeństwo. Widać to w ograniczonych intelektualnie programach i serialach TVP oraz audycjach radiowych w Polskim Radiu. A Rydzyk jeszcze im przytakuje. WSTYD. Ciebie udało im się doskonale zmanipulować skoro ich popierasz.
15 24
odpowiedź
User
TrUjka
Tak zaorać Trójkę to jednak trzeba mieć talent. Nie przypuszczałem, że można być jeszcze gorszym szefem niż Magda Jethon czy Laskowski. Okazuje się, że można. Władzunia nie ma zielonego pojęcia o tego typu mediach i nie ma do nich kadr. Wciska się kiepskiej jakości desant na publicystykę a w sferze muzycznej stawia na redakcyjnych mistrzów autopromocji, jednocześnie marginalizując lub usuwając najwartościowszych dziennikarzy muzycznych.
Marcin Palade:
"nasza kultura muzyczna niczym papuga stroi się w kolorowe piórka wtórności ku uciesze szefów zachodnich wytwórni płytowych. W Polskim Radio mieli i mają swoich ludzi. Obawiam się, że „dobra zmiana” nie zrobi im krzywdy."
"W czasie mojej pracy w Zarządzie Polskiego Radia szef Agencji Muzycznej pokazał mi zestawienie utworów biorących udział w głosowaniu w popularnej Liście Przebojów Radiowej „Trójki”. Płyty firm Universal, Warner i Sony zajęły 3/4 miejsc w zestawieniu. Z radiowych produkcji były tam… dwa utwory. Tak w Radiu dba się o własne wydawnictwa. W rozmowach „na offie” często słyszałem, że wcześniej czy później rozbiję sobie głowę o próbę uzdrowienia neokolonialnej rzeczywistości."
24 5
odpowiedź
User
Roland
Zetka brzmi naprawdę dobrze! Tylko to popołudnie...
30 11
odpowiedź
User
remis
Ciekawe jak dlugo Sobala bedzie jeszcze patrzyl na te degrengolade, albo ci wyzej na Sobale? :-)
20 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing