SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Przegląd Sportowy” i „Gazeta Polska Codziennie” z największymi spadkami. Na czele „Fakt”

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w lipcu br. był „Fakt”. Wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasował się „Przegląd Sportowy” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

W lipcu 2019 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 205 623 egz., czyli o 10,06 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

Od stycznia br. redaktor naczelną „Faktu” jest Katarzyna Kozłowska, ktra zastąpiła Roberta Felusia. Na początku marca wicenaczelnymi „Faktu” zostali Aldona Toczek i Marcin Kowalczyk.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 106 528 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 4,35 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 9,54 proc. do 78 907 egz.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem, wynoszący 16,98 proc. do 21 920 egz., zanotował z kolei „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska). Tytuł ten w rankingu zajął szóstą lokatę.

Jak już informowaliśmy z Ringier Axel Springer Polska żegnają się szef segmentu sportowego Michał Pol i redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Przemysław Rudzki. Nowym szefem „PS” i Onet Sport od wiosny 2020 roku będzie Michał Kołodziejczyk, a do tego czasu redakcją będzie kierował wicenaczelny Paweł Wołosik.

W lipcu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem pochwalić się mógł „Przegląd Sportowy”, który zyskał tutaj 8,72 proc.

Najwięcej w tym ujęciu straciła „Gazeta Wyborcza”, której średnia sprzedaż ogółem zmalała o 4,56 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Przegląd Sportowy” i „Gazeta Polska Codziennie” z największymi spadkami. Na czele „Fakt”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nadzieja
GW za chwilę będzie miała sprzedaż na poziomie Przeglądu Sportowego...
56 42
odpowiedź
User
Hihi
Fakt już 2,5 raza szybciej spada niż superak. Brawo giganci lizusostwa. Koko to wasza idolka. Taka sama marionetka z kalkomanii
0 0
odpowiedź
User
Artykuł
Gw i PS lecą na pysk od dawna ale Fak to rzeczywiście nowość w zestawieniu słabiakow. Zawsze spadał niewiele szybciej od konkurencji z Pragi ale ostatnie pół roku to dramat. Kto tam rządzi tak fatalnie?
46 15
odpowiedź