SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakt” liderem sprzedaży w październiku. „Gazeta Polska Codziennie” z największym spadkiem

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w październiku br. był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Polska Codziennie” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

W październiku 2018 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 226 263 egz., czyli o 8,52 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 113 064 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 6,72 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 10,03 proc. do 91 883 egz.

Na czwartej pozycji znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 7,13 proc. Dziennik ten w sierpniu br. sprzedawał się w liczbie 44 277 egz.

Z kolei konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu na kolejnym miejscu ze średnim wynikiem na poziomie 36 995 egz., po spadku o 6,90 proc.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem, wynoszący 15,29 proc. do 14 742 egz., zanotowała „Gazeta Polska Codziennie” (Forum). Tytuł ten w rankingu był siódmy.

W październiku br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Super Express”, który zyskał tutaj 2,22 proc.

Najwięcej w tym ujęciu stracił z kolei „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 7,13 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakt” liderem sprzedaży w październiku. „Gazeta Polska Codziennie” z największym spadkiem

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spam
Na ile te spadki odbiją się na liczbie etatow w redakcjach?
odpowiedź
User
mm
Aj waj, Gazeta Polska poniżej 15 tysięcy a Gazeta Wyborcza dobija do 90 tysięcy. Co to będzie? Toż to niedługo Polacy nie będą wiedzieli co myśleć.
odpowiedź
User
Romuś
Aj waj, Gazeta Polska poniżej 15 tysięcy a Gazeta Wyborcza dobija do 90 tysięcy. Co to będzie? Toż to niedługo Polacy nie będą wiedzieli co myśleć.


Nie bój żaby, włączom internet, obejrzom kilka memów i bendom dobrze poinformowani o swiecie.
Przynajmniej we własnym mniemaniu, bo przecież jak obejrzą kilka memów, to jakby czerpali informacje z kilku źródeł.
odpowiedź