SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska Codziennie” z największym spadkiem, „Fakt” liderem sprzedaży w lutym

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w lutym br. był „Fakt”. Największym wzrostem sprzedaży w zestawieniu pochwalić się mógł „Puls Biznesu”, a na czele spadków uplasowała się „Gazeta Polska Codziennie” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

W lutym 2019 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 228 266 egz., czyli o 11,90 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 116 162 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 6 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 6,04 proc. do 92 259 egz.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem, wynoszący 16,26 proc. do 13 903 egz., zanotowała z kolei „Gazeta Polska Codziennie” (Forum). Tytuł ten w rankingu zajął siódmą lokatę.

Z kolei największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 6,40 proc., pochwalić się mógł „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska), który w zestawieniu był ósmy. Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym miesiącu wyniosła 9 441 egz.

W lutym br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem pochwalić się mógł „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który zyskał tutaj 14,78 proc.

Najwięcej w tym ujęciu też stracił „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes), którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 10,34 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” z największym spadkiem, „Fakt” liderem sprzedaży w lutym

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
holmes
Puls Biznesu jako jedyny miał w lutym rozpowszechnianie większe od nakładu. To ciekawe, dotąd słyszałem tylko o zwrotach większych od nakładu...
Oczywiście żartuję. Chodzi o e-wydania nie sumowane z nakładem fizycznym.
odpowiedź
User
Jean
Ciekaw jestem, kiedy wydawca Gazety Polskiej Codziennie zrozumie, że jego pismo jest absolutnie niestrawne, po prostu bardzo złe? Może wtedy, kasa z naszych podatków przestanie płynąć? :)
odpowiedź
User
YKK
Możesz mi wytłumaczyć Sakiewicz, po co drukujesz prawie 70 000 egzemplarzy gadzinówki, skoro "sprzedaje" się raptem 15 000 (a tak naprawdę 5000)? Zwrotami tapetujesz swoje ego?
odpowiedź