SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrosła liczna Polaków, którzy nie spłacają terminowo należności

Liczba osób mających problemy z terminowych regulowaniem zobowiązań przekroczyła 2,1 mln na koniec maja i wzrosła o 3% w porównaniu z końcem lutego. Ogólna kwota zaległości wynosi obecnie prawie 31 mld zł, jednak dynamika tego wzrostu wyhamowuje, wynika z najnowszej, 16-ej edycji raportu InfoDług, przygotowanego przez BIG InfoMonitor.

W ciągu minionych trzech miesięcy 94 694 osoby poradziły sobie z problemem długów, jednak w tym samym czasie grupa, która wpadła w długi i nie była w stanie terminowo regulować zobowiązań zwiększyła się o 160 352 osób.

Od lutego tego roku odnotowano wzrost ogólnej liczby osób mających problem z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań o 65 658 osób, czyli blisko o 3%.

Wśród wszystkich niespłaconych zaległych płatności najwięcej jest stosunkowo niskich kwot, które nie przekraczają 2 tys. zł. Stanowią 36% całości niespłaconych zobowiązań – obecnie jest ich już 1 407 108 z 3 906 020.

Ranking największych dłużników otwiera mieszkaniec województwa mazowieckiego, jego łączna kwota zadłużenia to blisko 89,3 mln zł. Drugie i trzecie miejsce należą do osób z województw dolnośląskiego i mazowieckiego, zadłużenia tych osób są zdecydowanie niższe od lidera, kolejno 37,75 mln zł oraz 36,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wzrosła liczna Polaków, którzy nie spłacają terminowo należności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl