SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrosną ceny w Play na Kartę. Podwyżki od jednego grosza do złotówki

Play zapowiedział, że od 15 sierpnia 2020 r. podniesie ceny dla użytkowników usług Play na Kartę. Opłaty za połączenia głosowe wzrosną o 5 lub 9 groszy za minutę, zaś wysłanie SMS-a będzie droższe o jeden grosz.

Article

Według najnowszego raportu UKE dotyczącego przenoszenia numerów w sieciach komórkowych w drugim kwartale 2020 r. Play zanotował najgorszy bilans ze wszystkich telekomów, zaś w ciągu trzech miesięcy z sieci odpłynęło ponad 104 tys. numerów.

Drożej w Play na Kartę

Może się okazać, że w niedalekiej przyszłości jeszcze więcej użytkowników postanowi zrezygnować z korzystania z Play, bowiem operator zapowiedział podwyżki.

Play rozpoczął wysyłanie do użytkowników usług Play na Kartę powiadomienia o tym, że od 15 sierpnia br. wzrosną ceny połączeń głosowych oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Operator zaznacza, że podwyżki nie będą dotyczyć tych usług które w umowach są określone jako bezpłatne.

Czytaj także: Play walczy o nowych abonentów. Przeniesienie numeru możliwe w placówkach Poczty Polskiej

W korespondencji do użytkowników Play podaje szczegółowo z jakimi podwyżkami będą musieli się liczyć:

Cena minuty krajowego połączenia głosowego do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym wewnątrz sieci Play) oraz połączenia głosowego w roamingu międzynarodowym wewnątrz Unii Europejskiej (zmiana dotyczy wszystkich ofert oprócz oferty Play na Kartę odNowa i Play na Kartę Rok Ważności Konta) – 0,35 zł (teraz 0,30 zł).

W wypadku ofert Play na Kartę odNowa i Play na Kartę Rok Ważności Konta – 0,39 zł za minutę połączenia (teraz 0,30 zł).

Cena krajowej wiadomości SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym wewnątrz sieci Play) oraz w roamingu międzynarodowym wewnątrz Unii Europejskiej. Zmiana ceny dotyczy wszystkich ofert oprócz Play na Kartę odNowa – 0,20 zł (teraz 0,19 zł).

Opłata za brak aktywności na koncie dla Cennika Oferty Play na Kartę odNowa – 3 zł (teraz 2 zł).

Play informuje, że w związku z wprowadzeniem zmian w cenniku obecnym użytkownikom usług których one dotyczą przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy z operatorem bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

W pierwszym kwartale br. Play Communications zanotował 1,74 mld zł przychodów i 207,8 mln zł zysku netto. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią mocno zmalała sprzedaż urządzeń, a liczba klientów przez kwartał zmalała o 67,7 tys.

Czytaj także: Matylda Walewska-Romanowska odpowiada za komunikację korporacyjną w Play

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wzrosną ceny w Play na Kartę. Podwyżki od jednego grosza do złotówki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
G34
No i tym sposobem PLAY straci wielu klientów
odpowiedź