SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

X-Trade ma 30 tys. klientów. Otwiera placówki w Meksyku, Turcji i Wielkiej Brytanii

Dom Maklerski X-Trade Brokers ma obecnie ok. 30 tys. klientów globalnie. W tym roku chce zwiększyć ich liczbę o kilkadziesiąt procent również dzięki otwieraniu kolejnych zagranicznych oddziałów, powiedziała agencji ISB dyrektor regionalna XTB Izabela Kozakiewicz. Ostatnio spółka uruchomiła oddział we Włoszech i w Portugalii, a obecnie szykuje się do otwarcia kolejnych placówek w Wielkiej Brytanii, Turcji i Meksyku.

X-Trade ma 30 tys. klientów. Otwiera placówki w Meksyku, Turcji i Wielkiej Brytanii

"Niedawno otworzyliśmy oddział fizyczny we Włoszech i w Portugalii, kolejne są w przygotowaniu. W tym roku łącznie otworzymy ponad pięć nowych oddziałów. Ponadto aktywnie rozwijamy działalność 'crossborderową' w państwach europejskich, gdzie chcemy zaistnieć, ale nie są to kluczowe rynki. Liczymy, że w tym roku liczba naszych klientów wzrośnie o kilkadziesiąt procent"- powiedziała ISB Kozakiewicz.

Tymczasem, kiedy fundusz Enterprise Investors wchodził do spółki w październiku 2010, X-Trade podawał, że obsługuje 25 tys. inwestorów w ponad 20 krajach.

Dyrektor XTB dodała, że w Polsce XTB obsługuje kilkanaście tysięcy klientów i liczy, że w 2011 roku dynamika wzrostu ich liczby przekroczy 10%. W jej ocenie, potencjał rynku wciąż jest ogromny, zwłaszcza, że nadal niewielki odsetek inwestorów aktywnych na rynku akcji, handluje również na np. rynku Forex. Broker uzupełnił ofertę o nowe rozwiązania do handlu na opcjach, produktach strukturyzowanych oraz popularyzuje tzw. automatic trading.

"Jest to możliwość zawierania transakcji przez automat zainstalowany na naszej platformie. Będąc optymalnym rozwiązaniem dla klientów mogących poświęcić ograniczony czas na analizę rynku i zawieranie transakcji, metoda ta jest powszechnie wykorzystywana na rozwiniętych rynkach. My chcemy ją upowszechnić w Polsce" - dodała Kozakiewicz.

X-Trade Brokers jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej domem maklerskim oferującym klientom indywidualnym dostęp do pozagiełdowego rynku instrumentów pochodnych. Trzy lata temu X-Trade Brokers spółka rozpoczęła dynamiczną ekspansję zagraniczną. W ub.r. za mniejszościowy pakiet akcji X-Trade Brokers fundusz PE Enterprise Investors dał 224 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: X-Trade ma 30 tys. klientów. Otwiera placówki w Meksyku, Turcji i Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl