SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marka Yes apeluje do legalizację związków jednopłciowych. Oferuje specjalne obrączki ślubne

Firma Yes Biżuteria inicjuje kampanię marketingową, w ramach której rozda obrączki ślubne pierwszym 10 parom jednopłciowym, które zalegalizują w Polsce swój związek. Firma tłumaczy, że namawia tak do legalizacji związków jednopłciowych.

W styczniu 2023 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał przełomowy wyrok, według, którego państwa mają obowiązek uznać związki tej samej płci  i zapewnić im ochronę prawną. Polska wciąż jednak nie podjęła żadnych kroków prawnych, by uregulować status związków jednopłciowych, a Trybunał nie może narzucić zmian ustawodawczych.

- Od lat w swoich reklamach pokazujemy Polskę tolerancyjną i przyjazną wszystkim, w tym osobom LGBTQ+, bo w takim kraju chcielibyśmy żyć i wierzymy, że każdy z nas może zawalczyć o to, by było to możliwe. - mówi Justyna Lach, dyrektorka marketingu firmy Yes. - W naszej ostatniej kampanii #JestemPrzyszłościa można zobaczyć  ślub pary jednopłciowej, bo uważamy że jest to prawo, które powinno być równe dla wszystkich. W miesiącu dumy chcemy o tym mówić głośniej - dodaje.

Yes nagłaśnia potrzebę legalizacji związków jednopłciowych

YES ma z tej okazji kampanię nagłaśniającą potrzebę legalizacji związków jednopłciowych. Każda osoba, która w czerwcu kupi pierścionek zaręczynowy, może otrzymać obrączki w prezencie właśnie wtedy, gdy w końcu związki partnerskie zostaną zalegalizowane. Wystarczy, że na Instagramie wrzuci zdjęcie z zaręczyn z opisem #YESforLove.

- Jesteśmy całym sercem za równością, sprawiedliwością, szacunkiem i otwartością - mówi Justyna Lach. - Im głośniej będziemy domagać się legalizacji związków jednopłciowych, tym większa jest szansa, że to się w Polsce stanie - dodaje ekspertka.

Polska jest na ostatnim miejscu wśród krajów Unii Europejskiej jeżeli chodzi o traktowanie osób LGBTQ+ z uwzględnieniem ochrony przed dyskryminacją i mową nienawiści, wsparcia życia rodzinnego czy równości prawnej. Osobom nieheteronormatywnym żyje się u nas najgorzej w Europie i w żadnej sferze nie mogą liczyć na wsparcie państwa - wynika  z raportu ILGA-Europe 2023, najważniejszego ogólnoeuropejskiego rankingu badającego poziom równouprawnienia osób LGBT+.

Dołącz do dyskusji: Marka Yes apeluje do legalizację związków jednopłciowych. Oferuje specjalne obrączki ślubne

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LęborkCity
Chore! Dlatego mamy się ku sobie, by przedłużyć gatunek. Jeśli podoba nam się ta sama płeć to jest to zaburzenie. Dlaczego niektórzy nie potrafią tego zrozumieć. Prawda jest taka,że małżeństwo to wyłącznie kobieta i mężczyzna.
0 0
odpowiedź
User
Robi
Mój kolega który jest gejem mówi,że to zaburzenie,bo kiedyś normalnie się zakochał w dziewczynie i mając problemy emocjonalne w okresie dojrzewania "zmieniło mu się" On sam mówi,że to dla Niego jest konsekwencja problemów w czasie dojrzewania
odpowiedź
User
fgh
Dlaczego dwie białe szczupłe kobiety a nie arabka w hidżabie i murzynka z problemami metabolicznymi. Taki wizerunek to czysty rasizm.
0 0
odpowiedź