SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Yieldbird z 3,6 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Firma Yieldbird, specjalizująca się w optymalizacji zasobów reklamowych wydawców (należy do Agory), otrzymała grant w wysokości 3,6 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Fundusze zostaną przeznaczone na opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania sprzedażą powierzchni reklamowych wydawców w czasie rzeczywistym.

Article

Grant został przyznany w ramach programu „Inteligentny Rozwój".

Yieldbird pracuje nad rozwiązaniem o nazwie ADXo, które pozwoli zautomatyzować zarządzanie cenami reklam na podstawie analizy danych historycznych oraz zachowania kupujących. Dzięki wykorzystaniu technologii machine learning narzędzie ma zapewnić wydawcom internetowym pełną kontrolę nad polityką cenową oraz lepsze wykorzystanie danych przychodowych.

– Pozyskane środki umożliwią nam stworzenie rozwiązania poprawiającego wyniki biznesowe wydawców, którzy w ostatnich latach mierzą się z niesprzyjającymi zmianami w branży reklamy internetowej. Efektem projektu będzie produkt unikalny nie tylko na rynku europejskim, ale także w skali globalnej, co pozwoli nam dalej rozwijać się na rynkach zagranicznych, takich jak Stany Zjednoczone, Brazylia czy Australia – mówi Marcin Ekiert, prezes spółki Yieldbird.

Yieldbird z grantem od NCBiR

Produkt będący rezultatem projektu pozwoli także wydawcom internetowym ujednolicić raportowanie, zmniejszyć nakłady pracy potrzebnej do obsługi programatycznych przychodów reklamowych, poprawić szybkość reakcji na błędy techniczne i zwiększyć efektywność cenową sprzedawanej powierzchni reklamowej. Dzięki kompatybilności z narzędziem Google Ad Manager produkt rozwijany przez Yieldbird będą mogli implementować i obsługiwać wydawcy na całym świecie.

– Dobór właściwych stawek do odpowiednich segmentów powierzchni przy jednoczesnym uwzględnieniu otoczenia rynkowego i strategii cenowej konkurencji jest jednym z najważniejszych, ale też najtrudniejszych zadań, jakie stoją przed osobami odpowiadającymi za przychody reklamowe wydawców. Dzięki wsparciu NCBR będziemy w stanie zbudować innowacyjny system przetwarzający dane transakcyjne z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego tak, aby umożliwić zbadanie niewidocznych okiem zmian i trendów rynkowych – wyjaśnia Łukasz Sidor, head of product development w Yieldbird.

Kluczowe dla rozwoju projektu wyzwania to także rozbudowa działów produktu oraz data science. W realizacji projektu spółkę wspiera również zespół naukowców na czele z prof. dr hab. Witoldem Abramowiczem z Katedry Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Oprócz funduszy z NCBR Yieldbird zainwestuje dodatkowo w rozwój projektu kolejne 3,6 mln zł. Przewidywany czas trwania projektu to 3 lata liczone od jego startu w czwartym kwartale 2019 roku.

W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku pion internetowy Grupy Agora, do której należy spółka Yieldbird, przyniósł wpływy w wysokości 134,3 mln zł (6,2 proc. więcej niż rok wcześniej. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Yieldbird z 3,6 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl