SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube Kids startuje w Polsce z treściami od partnerów i kontrolą rodzicielską

YouTube wprowadził w Polsce lokalną wersję aplikacji YouTube Kids przeznaczoną dla dzieci. Platforma oferuje kanały i treści rekomendowane przez partnerów i algorytm YT, pozwala rodzicom na kontrolowanie materiałów dostępnych dla młodych widzów oraz czasu spędzanego przez nich przed ekranem. Aplikacja jest dostępna do systemów Android i iOS.

 

Article

Platforma YouTube Kids została wprowadzona na rynek w lutym 2015 r. Stopniowo była rozszerzana na kolejne kraje i do tej pory zgromadziła ponad 70 mld wyświetleń. W czwartek aplikacja YouTube Kids została udostępniona w Polsce w wersjach do systemów operacyjnych Android oraz iOS.

Zabawa i edukacja

YouTube podkreśla, że duże i wyraźne ikony ułatwiają korzystanie z aplikacji nawet małym dzieciom. Z platformą zintegrowano również wyszukiwanie głosowe dzięki czemu najmłodsi użytkownicy mogą znaleźć filmy, które chcą obejrzeć, nawet jeśli same nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

Kanały i playlisty można przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka oraz Ucz się. Dzieci znajdą tam filmy, które ich rozbawią lub zainteresują.

Partnerzy YT Kids przygotowali specjalne kolekcje kanałów na różne tematy, od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę i wiele innych. Ułatwi to wybranie treści, do których dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. Dzieci zobaczą wtedy w pozycji Kolekcje wszystkie dostępne listy. Swoje rekomendacje kanałów przygotowali m.in. Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier.

Bezpieczeństwo i kontrola rodzicielska

W YouTube Kids umieszczono kilka rozwiązań które mają zapewnić bezpieczeństwo i prywatność dzieci podczas korzystania z aplikacji:

Tryb akceptowania treści przez rodziców pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla dzieci.

Ustawienia wyszukiwania pozwalają dorosłym zdecydować czy ich dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Można włączyć wyszukiwanie, aby umożliwić najmłodszym dostęp do pełnej biblioteki filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu materiałów.

Funkcja Minutnik pomaga kontrolować czas jaki dzieci spędzają przed ekranem. Aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez rodziców czas korzystania z YouTube Kids się skończy,.

Tajny kod dziecka to z kolei opcja, dzięki której dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube Kids startuje w Polsce z treściami od partnerów i kontrolą rodzicielską

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kroks
To nie ma zbytniego sensu, bo filmy i seriale animowane dla dzieci są usuwane z powodu praw autorskich. I wystarczyłoby gdyby ktoś kto ma prawa autorskie czyli twórca czy stacja telewizyjna dodawał tam bajki dla dzieci. Ale tak nie jest i mało która bajka z Polskim dubbingiem jest na polskim YT. Niektóre bajki są jak mają oficjalny kanał, albo jak nikt ich nie zgłosi czy nie usunie. A szkoda, mam nadzieję, że to się zmieni, to będą małe dzieci mogły w prosty sposób i kiedy chcą obejrzeć na YT bajki.🙂
A tak to tam będą tylko piosenki, kilka bajek, i wszystko, bo nic innego jak na razie tam nie ma dla małych dzieci.
10 8
odpowiedź
User
wio
treści wyłącznie dla małych dzieci, 12 latek nie ma tam czego szukać. nic tam nie ma
8 8
odpowiedź