SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube blokuje komentarze pod filmami z udziałem dzieci. „Wyjątkiem kanały starannie moderowane”

Po niedawnym skandalu spowodowanym wykorzystywaniem przez pedofilów treści z udziałem dzieci serwis YouTube zapowiedział zablokowanie możliwości zamieszczania komentarzy pod większością materiałów na których występują nieletni. - Wyjątkiem będzie niewielka liczba kanałów, które aktywnie je moderują i podejmują dodatkowe kroki w celu ochrony dzieci - wyjaśnia serwis w komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

Article

Kryzys wokół YouTube rozpoczął się w lutym br. gdy okazało się, że platforma jest wykorzystywana przez pedofilów do zwiększania zasięgów ich treści zamieszczanych w internecie. Ponadto w komentarzach pod materiałami z udziałem dzieci środowiska pedofilskie nawiązują ze sobą kontakty. W odpowiedzi najwięksi reklamodawcy, w tym koncerny Nestle, Disney i Epic Games wstrzymali emisję reklam na YouTube.

W odpowiedzi na skandal YouTube poinformował, że podjął w sprawie ujawnionych informacji odpowiednie kroki. Z serwisu usunięto ponad 400 podejrzanych kanałów, skasowano także kilka milionów kontrowersyjnych komentarzy.

Koniec z komentarzami przy filmach z dziećmi

Sytuacja związana z wykorzystywaniem treści z udziałem nieletnich przez środowiska pedofilskie i wycofanie się wielu partnerów reklamowych okazała się na tyle poważna, że YouTube nie poprzestał na wspomnianych wcześniej działaniach.

Serwis rozesłał do swoich największych partnerów, agencji reklamowych oraz najpopularniejszych twórców notatkę w której zapowiada bardziej zdecydowane kroki w celu ochrony nieletnich.

YouTube zapowiedział, że w najbliższej przyszłości wyłączy możliwość zamieszczania komentarzy pod większością materiałów przeznaczonych dla nieletnich użytkowników oraz takich w których pojawiają się dzieci. Firma potwierdza to w komunikacie przesłanym do serwisu Wirtualnemedia.pl.

- W ciągu ostatniego tygodnia podjęliśmy jako YouTube szereg działań, mających na celu lepszą ochronę dzieci i rodzin, w tym m.in. wyłączyliśmy komentarze pod dziesiątkami milionów filmów – zaznaczono w komunikacie. - Teraz zaczniemy również wyłączać komentarze pod większością filmów z osobami nieletnimi, z wyjątkiem niewielkiej liczby kanałów, które aktywnie je moderują i podejmują dodatkowe kroki w celu ochrony dzieci. Rozumiemy, że komentarze są ważnym sposobem budowania i nawiązywania kontaktu z odbiorcami. Wiemy również, że jest to właściwe postępowanie, aby chronić społeczność YouTube - wyjaśnia serwis.

YouTube zapewnił też, że także w szerszym zakresie będzie pracował nad skutecznym systemem wykrywania i blokowania komentarzy o charakterze sprzecznym z regulaminem platformy. W planie jest także zaostrzenie kar dla użytkowników i wydawców którzy w jakikolwiek sposób będą próbowały uderzać w najmłodszych odbiorców YouTube’a.

Z analiz firmy MediaRadar wynika, że w 2018 r. przychody reklamowe YouTube’a wzrosły o 11 proc. Za 30 proc. przychodów YT w ub.r. odpowiadały firmy z segmentu mediów i rozrywki, zaś aż 15,5 proc. wpływów dostarczyli tylko trzej reklamodawcy – firma ubezpieczeniowa Geico (6 proc.), koncern Samsung (5,5 proc.) oraz Disney (4 proc.).

Dołącz do dyskusji: YouTube blokuje komentarze pod filmami z udziałem dzieci. „Wyjątkiem kanały starannie moderowane”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ccc
Teraz będą równi i równiejsi
odpowiedź
User
Ar,mando
Blokowane są komentarze nie pod filmami z udziałem dzieci tylko pod filmami DLA DZIECI...
odpowiedź