SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z bankowości mobilnej korzysta 41 proc. polskich internautów

41 proc. internautów deklaruje korzystanie z aplikacji bankowych, a wśród nich dominują mężczyźni w wieku 25-34 lata z dużych miast - wynika z badania IRCenter i ResearchNow.

Article

Z mobilnych rozwiązań finansowych korzysta 41 proc. internautów. Zdecydowanie częściej z bankowych aplikacji korzystają mężczyźni. Są to młode bądź dojrzałe osoby, najczęściej mające od 25 do 34 lat. Mieszkają w wielkich ośrodkach miejskich, powyżej 500 tys. mieszkańców lub 100-200 tysięcznych miastach. Duży odsetek mieszka też na wsi.

68 proc. osób korzystających z bankowości mobilnej dowiedziało sie o aplikacji poprzez stronę internetową banku, 1/5 została poinformowana o tej usłudze przez reklamę internetową, a 18 proc. respondentów postanowiło zainstalować aplikację dostając wcześniej e-mail od banku.

Co czwarty korzystający z aplikacji bankowych jest klientem mBanku. W ścisłej czołówce znalazły się także Bank Zachodni WBK i ING Bank Śląski.

Z aplikacji bankowych korzystamy ze względu na wygodę, szybkość i mobilność. Natomiast boimy się korzystać z powodu wątpliwości co do bezpieczeństwa lub po prostu nie mamy potrzeby korzystania z aplikacji bankowych.

Korzystający z aplikacji bankowych częściej niż pozostali badani korzystają z popularnych serwisów i kanałów internetowych. Zdecydowana większość odwiedza YouTube i Facebooka. Wśród bankujących mobilnie największa różnica występuje przy forach oraz Twitterze (o 10 pkt. proc. więcej niż średnia).

Ponadto użytkownicy aplikacji bankowych częściej korzystają z reklam w wyszukiwarce, na portalach itnernetowych oraz w newsletterach i na Facebooku.

Cykliczne badanie postaw wobec reklam w internecie "AdvertTrack" jest realizowane przez IRCenter i ResearchNow metodą CAWI, raz na miesiąc na reprezentatywnej próbie co najmniej 400 internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z bankowości mobilnej korzysta 41 proc. polskich internautów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl