SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z BRE Bank do ITI

Były Prezes Zarządu BRE Bank został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym grupy ITI

Grupa ITI poinformowała w poniedziałek, że Wojciech Kostrzewa, były prezes Zarządu BRE Bank objął funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego grupy ITI. Ma odpowiadać za bieżącą działalność grupy.

Jak wynika z informacji przekazanych dla portalu Wirtualnemedia.pl założyciele oraz główni akcjonariusze Grupy ITI mają kontynuować pełnienie swoich funkcji. Jan Wejchert będzie nadal Prezydentem Grupy ITI (Executive Chairman), a Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo będą nadal pełnili funkcje wiceprezydentów (Executive Vice Chairmen).

Tymczasem Wojciech Kostrzewa nabędzie również pakiet akcji Grupy ITI, stając się jednym z partnerów w Grupie ITI. Wysokość pakietu nie została ujawniona.

- Po przeprowadzeniu udanej publicznej oferty sprzedaży akcji TVN oraz po dokonaniu przez mniejszościowych akcjonariuszy Grupy ITI zamiany akcji ITI na akcje TVN, Grupa ITI ponownie niemal w 100% należy do jej założycieli: Jana Wejcherta, Mariusza Waltera i Bruno Valsangiacomo. Wraz z wprowadzeniem TVN na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wykupieniem udziałów w TVN od SBS, jak również wykupieniem udziałów w Multikinie od UCI, zakończony został bardzo ważny etap restrukturyzacji i rozwoju Grupy ITI. Zajmujemy obecnie dogodną pozycję, aby przystąpić do realizacji nowych projektów, które w jeszcze większym stopniu rozwiną ofertę, która kierujemy do naszych klientów. Połączenie wiedzy i doświadczenia Pana Wojciecha Kostrzewy z tymi, które posiadają założyciele Grupy ITI, pozwolą nam nadal poprawiać naszą efektywność operacyjną i tworzyć nową wartość dla akcjonariuszy. Realizacja naszych planów rozwojowych wymaga wzmocnienia Zarządu Grupy ITI o czwartą, silną indywidualność, charakteryzującą się wyjątkowymi dokonaniami oraz doświadczeniem zawodowym. Bardzo się cieszę, że Pan Wojciech Kostrzewa zdecydował się podjąć to nowe wyzwanie. Zna dobrze Grupe ITI - od 1999 roku jest członkiem Rady Dyrektorów Grupy ITI - powiedział Jan Wejchert Prezydent Grupy ITI.

Wojciech Kostrzewa (ur. 1960) jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy). W latach 1988-1991 był pracownikiem naukowym Institut fIr
Weltwirtschaft w Kilonii. W latach 1989-1991 był doradcą Wicepremiera Leszka Balcerowicza.
W okresie 1990 - 1995 był Prezesem Polskiego Banku Rozwoju S.A., a od 1996 r. związany z BRE Bankiem S.A. początkowo jako Wiceprezes, a od maja 1998 do listopada 2004 jako Prezes Zarządu. Od stycznia 2002 r. do listopada 2004 r. pełnił także funkcje członka zarządu regionalnego Commerzbank AG i był odpowiedzialny za całość operacji bankowych Commerzbank na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Wojciech Kostrzewa jest m.in. członkiem Polskiej Rady Biznesu, Prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie i członkiem Rady Nadzorczej Hochtief Construction AG w Essen.

Wojciech Kostrzewa jest żonaty i ma córkę. Poza językiem polskim zna również język niemiecki i angielski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z BRE Bank do ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl