SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Grupą OLX pożegnał się szef w Europie i Azji, przeszedł do platformy wideokonferencji

Po sześciu latach pracy z Grupą OLX (należącą do koncernu Naspers) rozstał się Adam Kwieciński, w ostatnich latach dyrektor generalny firmy w Europie i Azji Środkowej oraz członek zarządu polskiej spółki zależnej. Dołączył do kierownictwa firmy Hopin oferującej platformę do wideokonferencji.

Adam KwiecińskiArticle

W Hopin Adam Kwieciński został wiceprezesem ds. produktu. Firma działa od 2018 roku, a w 2019 roku uruchomiła internetową platformę do konferencji i innych eventów w trybie wirtualnym.

W kilku rundach finansowania Hopin pozyskał ponad 550 mln dolarów od inwestorów. Dostęp do swojej platformy sprzedaje w modelu subskrypcyjnym, ma ponad 100 tys. klientów, w ub.r. osiągnął zysk. We wrześniu ub.r. został wyceniony na 7,95 mld dolarów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Poprzednio przez sześć lat Adam Kwieciński był związany z Grupą OLX. Początkowo był dyrektorem ds. produktu i technologii w OLX Europe, potem wiceprezesem ds. produktu. Wiosną 2020 roku został dyrektorem generalnym Grupy OLX w Europie i Azji Środkowej, zarządzał całą działalnością firmy w tych regionach, m.in. strategią, rozwojem produktów i finansami.

Od jesieni 2015 roku Kwieciński był też członkiem zarządu polskiej spółki Grupa OLX. Na początku br. zastąpił go tam Maciej Szczepański. W roku finansowym od kwietnia 2020 do marca ub.r. spółka osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 6,3 proc. do 852,5 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 285,52 do 274,77 mln zł.

Wcześniej Adam Kwieciński przez 2,5 roku pracował w Naspersie (m.in. jako dyrektor ds. HR w Grupie Allegro, należącej wówczas do tego koncernu) oraz przez ponad 11 lat w koncernie Wrigley (pełnił tam funkcje menedżerskie i dyrektorskie m.in. z obszaru HR).

Dołącz do dyskusji: Z Grupą OLX pożegnał się szef w Europie i Azji, przeszedł do platformy wideokonferencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl