SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z PGE odeszli szefowa komunikacji i marketingu Monika Krajewska oraz rzecznik prasowy Maciej Szczepaniuk

Z PGE Polską Grupą Energetyczną rozstali się dyrektor departamentu komunikacji i marketingu Monika Krajewska oraz jej zastępca i rzecznik prasowy Maciej Szczepaniuk.

Monika Krajewska i Maciej SzczepaniukArticle

Maciej Szczepaniuk o swoim odejściu z PGE poinformował w czwartek na Twitterze. - To było sześć fantastycznych lat. Nowemu zarządowi, z Wojtkiem Dąbrowskim na czele, z całych sił kibicuję. Dziennikarzom dziękuję za współpracę. Trzymajcie się ciepło. Jesteśmy w kontakcie! - stwierdził.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział, się, że z PGE rozstała się również Monika Krajewska, która pełniła funkcję dyrektora departamentu komunikacji i marketingu.

Oboje nie podali przyczyn odejścia z PGE ani swoich planów zawodowych.

Szczepaniuk w PGE przez 6 lat, Krajewska przez 3 lata

Maciej Szczepaniuk w Polskiej Grupie Energetycznej zaczął pracować w listopadzie 2013 roku. Miesiąc później zaczął pełnić obowiązki rzecznika prasowego (zastąpił Małgorzatę Kozieł), a w marcu 2014 roku objął to stanowisko na stałe.

Wcześniej był dziennikarzem, był związany z „Rzeczpospolitą” i „Dziennikiem Gazetą Prawną” (pisał głównie o sektorze energetycznym, a także inwestycjach zagranicznych, farmacji oraz transporcie).

Monika Krajewska do PGE przeszła w marcu 2017 roku, obejmując stanowisko zastępcy dyrektora departamentu komunikacji i marketingu. Szefową tego pionu została w maju ub.r.

Przedtem przez dekadę prowadziła własne firmy marketingowe CapePoint Group i Green Stream Communication. W latach 2005-2008 była zastępcą dyrektora w Ministerstwie Finansów, a w latach 2004-2005 pracowała jako specjalista ds. PR w Orlenie.

Wojciech Dąbrowski nowym prezesem PGE

W zeszły poniedziałek PGE w komunikacie giełdowym podała, że jej prezes Henryk Baranowski nie będzie ubiegał się o pełnienie tej funkcji w nowej kadencji. Baranowski zarządzał firmą od wiosny 2016 roku.

W czwartek powołano nowy skład zarządu PGE. Prezesem został Wojciech Dąbrowski, który poprzednio, od listopada 2017 roku, był prezesem PGE Energia Ciepła. - Przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych zakupionych przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. od francuskiego EDF. Zbudował silną linię biznesową w ramach Grupy Kapitałowej PGE S.A. W 2019 roku przeprowadził proces integracji aktywów ciepłowniczych wydzielonych w ramach procesu integrowania aktywów w Grupie Kapitałowej PGE - wyliczono w komunikacie firmy.

Od stycznia 2016 roku do listopada 2017 roku Wojciech Dąbrowski był prezesem PGNiG Termika, a w latach 2011-2016 wiceprezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

W zarządzie PGE na kolejną kadencję zostali powołani Paweł Śliwa (jako wiceprezes ds. innowacji), Ryszard Wasiłek (jako wiceprezes ds. operacyjnych) oraz Paweł Cioch (jako wiceprezes ds. korporacyjnych).

Z zarządu został odwołany wiceprezes ds. finansowych Wojciech Kowalczyk. Jego stanowisko przejął Paweł Strączyński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z PGE odeszli szefowa komunikacji i marketingu Monika Krajewska oraz rzecznik prasowy Maciej Szczepaniuk

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AgaS
Miałam przyjemność pracować i z Moniką i z Maćkiem. Oboje mega profesjonalni. Szkoda. Spółka wiele straci na ich odejściu
odpowiedź
User
meczyki i interesiki
Ciekawe czy będzie biegał na meczyki i inne interesiki strugał...
odpowiedź
User
Haha
Zielono im... 😂
odpowiedź