SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Schenkerem do Unii Europejskiej

Schenker rozszerza swoją ofertę o nowe produkty i usługi

Rozległa sieć regularnych połączeń drogowych między centrami ekonomicznymi, indywidualne projekty logistyczne na skalę europejską, jednolity standard dla produktów, procedur i systemów IT, pełna oferta usług w jednej firmie. Schenker - najlepszy dostawca na rynku zin-tegrowanych usług logistycznych.

Schenker Sp. z o.o., jeden z największych międzynarodowych operatorów logistycznych w Polsce, poinformował o nowych produktach i usługach. Rozszerzenie Unii Europejskiej o dziesięć nowych krajów, w tym Polskę, pozwala na zastosowanie standardów europejskich w polskim systemie transportowym. Pojawią się nowe możliwości dla rozwoju usług logistycznych. Znalazło to wyraz w przyjętej kilka lat temu długofalowej strategii rozwoju spółki Schenker. Realizacja założonych celów w obu tych obsza-rach nastąpi wraz z przystąpieniem Polski do UE.

Wśród nowych propozycji rynkowych znajdują się:

 • SchenkerSystem - ogólnoeuropejska sieć regularnych linii drobnico-wych oparta na współpracy z firmami należącymi do Grupy Schenker w 35 krajach Europy;
 • Dostawy przesyłek drobnicowych od drzwi do drzwi w czasie:
 • 48 godzin w eksporcie i imporcie z/do Polski w relacji z krajami: Niemcy, Austria, Szwecja, Litwa;
 • 72 godzin w relacji z krajami: Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlan-dia, Francja, Holandia, Łotwa, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy;
 • SchenkerTop i SchenkerTop12 - dostawy przesyłek drobnicowych z gwarantowanym terminem dostawy:
 • SchenkerTop - gwarancja dostawy w określonym dniu roboczym w normalnych godzinach pracy,
 • SchenkerTop12 - gwarancja dostawy w określonym dniu roboczym do godziny 12.00;
 • SchenkerDirect - nowy system dostaw bezpośrednich (całopojazdowe i częściowe);
 • BELT - identyfikacja przesyłek drobnicowych w przewozach międzynarodowych na podstawie kodów paskowych;
 • Intrastat - obsługa zgłoszeń statystycznych Intrastat w imieniu Klienta;
 • E-Schenker - zintegrowane usługi dostępne on-line;
 • przewozy specjalne - przewozy przesyłek wymagających specjalistycz-nego taboru (np. ładunki ponadnormatywne);
 • przewozy towarów strategicznych - usługi logistyczne w zakresie obrotu uzbrojeniem i towarami podwójnego zastosowania.

  Nowa oferta Schenker umacnia pozycję spółki na polskim rynku logistycz-nym tworząc jednocześnie nowy wymiar usług dostępnych dla szerokiego grona firm, w tym małych i średnich przedsiębiorstw.

  Jak powiedział Jacek Machocki, prezes zarządu firmy Schenker - "W pełni rozumieliśmy i uwzględnialiśmy w naszych przygotowaniach fakt, że rozszerzenie Unii Europejskiej przyniesie znaczne zmiany warunków działania i współpracy międzynarodowej naszych klientów oraz otworzy przed nimi nowe możliwości rynkowe i kooperacyjne. Naszym celem było przygotowanie takiej oferty, która pozwoli naszym klientom zwiększyć konkurencyjność na rynku oraz wykorzystać zmienione warunki. Znalazły się w niej rozwiązania już stosowane przez grupę Schenker w innych krajach Unii, ale również takie, które mają charakter nowatorski i w całości zostały zaprojektowane przez naszych specjalistów. Proponowane przez nas rozwiązania logistyczne są nie tylko zgodne z normami unijnymi, ale przede wszystkim wychodzą naprzeciw dzisiejszym i przyszłym oczekiwaniom naszych Klientów."
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Z Schenkerem do Unii Europejskiej

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl