SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za 40 mln dolarów Google kupuje od Fossil technologie smartwatchy

Koncern Google kupił od Fossil technologie związane z rozwojem inteligentnych zegarków, przejął też część zespołu inżynierów tej firmy. Wartość transakcji wynosi 40 mln dolarów i ma pomóc Google w dalszym rozwoju platformy Wear OS oraz wprowadzeniu na rynek nowych własnych smartwatchy.

Article

Firma Fossil jest producentem zegarków obecnym na rynku od 35 lat, w swojej ofercie ma także urządzenia z segmentu smartwatchy. Spółka zawarła porozumienie z koncernem Google w sprawie transferu niektórych swoich technologii.

W ramach umowy Fossil przekaże Google część opracowanych przez siebie rozwiązań dotyczących inteligentnych zegarków. Obie strony nie zdradzają szczegółowo o jakie technologie chodzi.

Wartość transakcji ma wynosić 40 mln dol. Wraz z zakupem rozwiązań opracowanych przez Fossil Google ma przejąć tworzących je inżynierów z laboratorium badawczo – rozwojowego.

Według zachodnich mediów technologicznych kupując zasoby Fossila Google chce uniknąć konieczności opracowywania pewnych własnych technologii w segmencie smartwatchy i oprzeć się na rozwiązaniach partnera. Ostatecznie zaś Google zamierza wejść w konkurencję z Apple, który obecnie z ofertą zegarków Apple Watch jest liderem w obszarze inteligentnych zegarków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 40 mln dolarów Google kupuje od Fossil technologie smartwatchy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl