SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 5 lat liczba użytkowników roamingu 5G przekroczy 210 mln. Gigantyczny wzrost

Liczba abonentów korzystających z roamingu w sieci 5G wzrośnie z 4,5 mln użytkowników w 2021 r. do 210 mln w 2026 r. - wynika z prognoz firmy analitycznej Juniper Research. Tak ogromny wzrost ma zapewnić ożywienie w międzynarodowej branży turystycznej po spowolnieniu związanym z pandemią koronawirusa.

Article

Analitycy firmy Juniper Research przewidują, że wraz z upowszechnianiem się roamingu 5G będzie rosła konkurencja między dostawcami usług komórkowych. Abonenci będą oczekiwać, że przepustowość jak i opóźnienia w roamingu 5G będą porównywalne z połączeniem, jakie zapewnia sieć domowa. Dlatego dostawcy będą musieli dopasować swoją ofertę do wymagań potencjalnych klientów.

- Brak roamingu 5G w miejscach odwiedzanych przez turystów może spowodować spadek popularności sieci telefonii komórkowej wśród abonentów i ich zainteresowanie konkurencyjnymi ofertami - przestrzega autorka raportu Scarlett Woodford.

Prognoza Juniper Research przewiduje, że globalny ruch danych w roamingu od abonentów 5G wzrośnie z 2,6 PB w 2021 r. do 770 PB do 2026 r. Firma wyjaśnia, że taka ilość danych pozwala na strumieniowe przesyłanie aż 115 milionów godzin wideo 4K z platform takich jak np. Netflix.
Tak ogromny wzrost ma zapewnić ożywienie w międzynarodowej branży turystycznej po spowolnieniu związanym z pandemią koronawirusa.

Ponadto badanie wykazało, że oczekiwany wzrost ilości danych będzie wymagał ustanowienia nowych umów, które wyraźnie oznaczają liczbę przesyłanych danych zagwarantowanych w roamingu 5G.

Coraz więcej 5G

W zeszłym roku Juniper Research poinformowała, że do 2025 r. 44 proc. przychodów operatorów komórkowych będzie generowanych przez korzystanie z sieci 5G. To oznacza kwotę na poziomie 357 mld dolarów rocznie. Analitycy wyjaśniali, że wzrosty są wynikiem rosnącego zainteresowania użytkowników korzystaniem z 5G (nawet przy droższym dostępie do tej sieci) oraz wykorzystaniem nowej technologii przez coraz więcej segmentów biznesu.

Według prognoz do 2025 r. liczba połączeń wykonywanych za pośrednictwem 5G przekroczy 1,5 mld, jedno łącze w tej technologii wygeneruje o 250 proc. więcej przychodów niż łącza wykorzystywane obecnie, zaś o 270 proc. zwiększy się ilość danych przesyłanych w sieciach telekomunikacyjnych.

Dołącz do dyskusji: Za 5 lat liczba użytkowników roamingu 5G przekroczy 210 mln. Gigantyczny wzrost

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl