5G zmieni portfele operatorów. W 2025 roku 44 procent przychodów z tej technologii

Do 2025 roku 44 procent przychodów operatorów komórkowych będzie generowanych przez korzystanie z sieci 5G - wynika z prognoz firmy analitycznej Juniper Research. To oznacza kwotę na poziomie 357 mld dolarów rocznie. Wpływ koronawirusa na wdrażanie nowej technologii będzie łagodniejszy niż wcześniej zakładano.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Firma analityczna Juniper Research opracowała raport zatytułowany „Operator Revenue Strategies: Challenges, Opportunities & Forecasts 2020-2025”, w którym jest mowa m.in. o korelacji pomiędzy rozwojem sieci 5G, a strukturą przychodów osiąganych przez operatorów telekomunikacyjnych w nadchodzących latach.

44 proc. wpływów z 5G

Według analityków Juniper Research sieć 5G rozwija się obecnie dynamicznie na rynkach na całym świecie. Wbrew wcześniejszym obawom proces wdrażania nowej technologii okazał się niezbyt wrażliwy na pandemię koronawirusa, dlatego prognozy związane z jej rozwojem są optymistyczne.

Zgodnie z raportem przychody operatorów związane z usługami realizowanymi za pośrednictwem 5G na całym świecie osiągną w 2020 r. kwotę 5 mld dol., jednak w kolejnych latach wyniki w tym zakresie będą dynamicznie rosnąć.

Według prognoz do 2025 r. globalne wpływy operatorów czerpane z 5G zamkną się na poziomie 357 mld dol. Będzie to oznaczało, że nowa technologia będzie odpowiadała za 44 proc. przychodów telekomów.

Analitycy wyjaśniają, że wzrosty będą wynikiem z jednej strony rosnącego zainteresowania użytkowników korzystaniem z 5G (nawet przy droższym dostępie do tej sieci), z drugiej zaś wykorzystaniem nowej technologii przez coraz więcej segmentów biznesu.

Według prognoz do 2025 r. liczba połączeń wykonywanych za pośrednictwem 5G przekroczy 1,5 mld, jedno łącze w tej technologii wygeneruje o 250 proc. więcej przychodów niż łącza wykorzystywane obecnie, zaś o 270 proc. zwiększy się ilość danych przesyłanych w sieciach telekomunikacyjnych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Leroy Merlin wybrał agencję Clue PR

Leroy Merlin wybrał agencję Clue PR

Piotr Kędzierski odchodzi z poranków Antyradia. Zostaje jednak w Grupie Eurozet

Piotr Kędzierski odchodzi z poranków Antyradia. Zostaje jednak w Grupie Eurozet

Zwrot ws. transmisji meczu Rakowa. Nie będzie go w głównej Republice

Zwrot ws. transmisji meczu Rakowa. Nie będzie go w głównej Republice

Bartek Wrona nagrał nową wersję hitu. To akcja na 1000. sklep Lidla

Bartek Wrona nagrał nową wersję hitu. To akcja na 1000. sklep Lidla

13 urodziny Nice To Fit You - akcja jubileuszowa marki
Materiał reklamowy

13 urodziny Nice To Fit You - akcja jubileuszowa marki

Canal+ zdradza szczegóły dotyczące nowych kanałów. Jeden tylko w streamingu

Canal+ zdradza szczegóły dotyczące nowych kanałów. Jeden tylko w streamingu