SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za dwa lata Google dostarczy towary dronami

Koncern Google przewiduje, że w 2017 roku rozpocznie dostarczanie za pomocą dronów towarów zakupionych w internecie. Nie wiadomo jednak, czy do tej pory otrzyma stosowne pozwolenia od Federalnej Administracji Lotnictwa USA oraz regulatorów w innych krajach.

Article

O bliskim wprowadzeniu w życie projektu Google o nazwie Wing zakładającego dostawy towarów do klientów sklepów internetowych za pośrednictwem dronów poinformował David Vos, szef projektu podczas konferencji w Waszyngtonie poświęconej regulacji ruchu lotniczego.

- Naszym celem jest uruchomienie komercyjnej wersji takiej usługi w ciągu 2017 r. - zapowiedział Vos. Nie zdradził jednak bliższych szczegółów dotyczących ostatecznej wersji projektu.

Na razie nie wiadomo za pomocą jakich konkretnie dronów Google zamierza realizować swoje dostawy. Maszyny wykorzystywane do testów w ramach projektu Wing mają nieznany do końca udźwig, masę własną niecałych 25 kg i osiągają prędkość ponad 160 km/h. Od dłuższego czasu w USA Google ma problem z testowaniem i ewentualnym wprowadzeniem usługi powietrznych dostaw, bowiem przepisy wprowadzone przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) praktycznie uniemożliwiają komercyjne wykorzystanie dronów, a Google musiał posłużyć się sprytnym wybiegiem by nadal testować drony.

Nie wiadomo też jak będą ostatecznie wyglądały regulacje dotyczące wykorzystania bezzałogowców w transporcie w innych krajach. W Europie jednak także trwają próby zastosowania dronów, głównie w zakresie dostaw pocztowych - próbują tego zarówno Finowie, jak i Szwajcarzy.

W Polsce także pojawiły się pierwsze eksperymenty z wykorzystaniem automatycznych dostaw drogą powietrzną. Drony do dostarczania posiłków planuje np. wykorzystać serwis PizzaPortal.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za dwa lata Google dostarczy towary dronami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
a sakd biora sie polskie reklamy
polskich produktor po polsku
na stronach francuskich albo angielskich gazet ?
kto dostarcza ? bo ja nie chce tego
tam ogladac, wole ogladac ich reklamy,francuskie
swoje to ogladam u siebie w tivi
8 8
odpowiedź