SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za korzystaniem z VoD najbardziej przemawia wygoda, zniechęca ograniczona oferta programowa

Wygoda to najważniejszy czynnik, na podstawie którego konsumenci na świecie decydują się na oglądanie programów w modelu video-on-demand (VoD) - wynika z badania Nielsena.

Article

Ponad 3/4 (77 proc.) badanych na świecie oglądających programy VoD mocno lub w pewnym stopniu zgadza się z twierdzeniem, że robią to, ponieważ mogą oglądać treści wtedy gdy jest to dla nich wygodne. Najwyższy odsetek wskazań odnotowano tutaj w Ameryce Łacińskiej (82 proc.), Ameryce Północnej (81 proc.) i Europie (80 proc.), a nieco niższy w regionach Bliskiego Wschodu i Afryki (77 proc.) oraz Azji i Pacyfiku (76 proc.).

Respondenci robią to także z uwagi na fakt, że dzięki VoD wiele osób w jednym domostwie może jednocześnie oglądać różne programy na różnych urządzeniach. Z tą tezą zgadza się 2/3 (66 proc.) badanych.

Dla takiego samego odsetka ważna jest również możliwość oglądania wielu odcinków serialu za jednym posiedzeniem. Najczęściej wskazują na to respondenci z Ameryki Północnej (73 proc.) oraz Afryki i Bliskiego Wschodu (70 proc.).

Poza tym badani zwracają uwagę na bardziej praktyczne aspekty przemawiające na korzyść VoD, takie jak niższy niż w przypadku oferty operatorów kablowych czy satelitarnych koszt programów (59 proc. wskazań na świecie, powyżej globalnej średniej w Ameryce Łacińskiej - 67 proc., a także Ameryce Północnej - 64 proc.).

Oprócz zalet, badani wymienili także kilka wad VoD. 72 proc. respondentów na świecie wskazało tutaj na ograniczony wybór programów, a dla 67 proc. oglądanie treści na ekranie komputera czy urządzenia mobilnego nie równa się z oglądaniem na większym ekranie chociażby telewizora.

Badanie "Nielsen Global Video-on-Demand Survey" zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 10 sierpnia - 4 września 2015 r. na grupie ponad 30 tys. internautów z 61 państw w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryce Północnej, reprezentatywnej ze względu na wiek i płeć.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za korzystaniem z VoD najbardziej przemawia wygoda, zniechęca ograniczona oferta programowa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Utu
VOD to blok reklamowy przeplatany fragmentami filmów. Nie dziekuję.
odpowiedź