SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zakaz dla reklam w oknach - banery znikną z bloków

W życie wszedł właśnie przepis zakazujący umieszczania reklam zasłaniających okna budynków mieszkalnych. W efekcie billboardy znikną z elewacji okiennych bloków w wielu polskich miastach.

Zakaz dla reklam w oknach - banery znikną z bloków

Nowelizacja rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych - w której wprowadzana jest zasada nieograniczania oświetlenia dziennego mieszkań przez reklamę lub jej konstrukcję - zaczęła obowiązywać pod koniec 2009 roku. Natomiast 19 czerwca br. zakończył się półtoraroczny okres przejściowy.

Od teraz nadzór budowlany może nakazać zarządcy lub właścicielowi budynku wielorodzinnego zdjęcie każdej reklamy zasłaniającej światło mieszkańcom. Jeśli nakaz nie zostanie wykonany, nadzór może nałożyć grzywnę w wysokości 50 tys. zł (w przypadku spółdzielni i wspólnot) lub 10 tys. zł (w przypadku osób fizycznych).

Nowelizacja rozporządzenia zezwala przy tym na instalowanie w oknach urządzeń związanych z użytkowaniem budynku lub mieszkania, takich jak kraty, rolety czy zabudowa balkonów. Natomiast reklamy można zawieszać na ścianach bez okien, na oknach klatek schodowych i lokali użytkowych oraz podczas prowadzenia remontów elewacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zakaz dla reklam w oknach - banery znikną z bloków

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jones
Precz z lewackim populizmem! W mojej kamienicy remontujemy fundamenty i piwnicę - gdzie mam zawiesić reklamę?! To skandal, żeby karać tych, którzy nie wyciągają ręki po pieniądze warszawskich podatników tylko radzą sobie sami! Czy wojewoda wywodzi się z PZPR?
8 8
odpowiedź
User
Olek
Bardzo dobrze, niech znikną te durne reklamy, oddychać nie można w domu jak wisi taka płachta.
8 8
odpowiedź
User
Bruce
nareszcie. jest szansa, ze jezeli nadzór bedzie skutecznie scigać te szmaty, to nasze miasta przestaną choc troche przypominać trzeci świat.
8 8
odpowiedź
User
Jones
"Olek" napisał(a): Bardzo dobrze, niech znikną te durne reklamy, oddychać nie można w domu jak wisi taka płachta.


Zapraszam na wieś, tam pooddychasz!
8 8
odpowiedź
User
Jones
"Bruce" napisał(a): nareszcie. jest szansa, ze jezeli nadzór bedzie skutecznie scigać te szmaty, to nasze miasta przestaną choc troche przypominać trzeci świat.


Chętnie zdejmę reklamę - ile ze swoich podatków dasz na remont mojej kamienicy?
8 8
odpowiedź