SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zakupy grupowe w Polsce: Groupon zdecydowanym liderem

Groupon jest zdecydowanie najpopularniejszym serwisem zakupów grupowych w Polsce. Natomiast do poziomu miliona użytkowników miesięcznie zbliża się Gruper.pl.

Zakupy grupowe w Polsce: Groupon zdecydowanym liderem

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, w listopadzie ub.r. Groupon odwiedziło ponad 2,6 mln polskich użytkowników. To prawie dwa razy więcej niż we wrześniu, a ponad cztery razy więcej niż w lipcu.

W listopadzie Groupon był już na trzecim miejscu wśród wszystkich polskich witryn e-commerce (zobacz pełne wyniki Megapanelu). Przypomnijmy, że serwis wszedł na polski rynek w lipcu ub.r., przejmując uruchomiony pod koniec kwietnia CityDeal.pl (więcej o jego starcie). Zmiana domeny spowodowała krótkotrwały spadek popularności strony.

Wśród pozostałych polskich serwisów social shoppingowych powyżej 500 tys. użytkowników miesięcznie ma tylko Gruper.pl (więcej o tej stronie). Zresztą jeśli w ostatnich miesiącach utrzymał dynamikę wzrostu popularności, przekroczył już poziom miliona real users.


W listopadzie ub.r. wszystkie serwisy zakupów grupowych miały ogółem 17,6 proc. zasięgu wśród polskich internautów. Najczęściej z takich stron korzystali użytkownicy z dużych miast – w październiku zrobił to prawie co czwarty z nich.


Wśród polskich internautów odwiedzających witryny social shoppingowe dominują osoby poniżej 35. roku życia. Prawie co trzeci użytkownik takich stron mieszka na wsi, za to co piąty – w dużym mieście.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zakupy grupowe w Polsce: Groupon zdecydowanym liderem

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bobi
Ja korzystam z portalu Frupi - tam można od razu zrealizować zakupiony kupon.
8 8
odpowiedź
User
Alek
Witam
To jest wszystko nie tak, wiele w tym oszustwa, dwa razy skorzystałem z Grouponu i ostatni.
Przykład;
Gdziekolwiek i cokolwiek wykupujesz to w pierwszej kolejności musisz pokazać kupon, a póżniej obsługa, usługa jest inna niż za normalne pieniądze.
- kolacja w restauracja Bombaj- indyjska na Kazimierzu w Krakowie jak zobaczyli kupon to podali jakąś,, maż,,
-Usługa na ulicy Przewóz w Krakowie, przegląd klimatyzacji oszukali mnie na płynie do klimy, powiedziano że musieli uzupełnic 300ml. płynu, ale klima przed działała jak po i zapłaciłem w sumie z filtrem 240zł, normalnie bez grupounu zapłacił bym tyle samo, a nawet minimalnie mniej.
Uważam że jest korzystanie z tych okazji wielkim naciąganiem. :twisted:
8 8
odpowiedź
User
Monica
byłam najpierw w grouponie, potem przerzuciłam się na grupera i jak do tej pory jestem zadowolona, oby tak dalej
8 8
odpowiedź
User
fajny gość
@Alek - przerzuć się na Grupera, mają naprawdę niezłe oferty
8 8
odpowiedź
User
fajny gość
@Alek - przerzuć się na Grupera, mają naprawdę niezłe oferty
8 8
odpowiedź