SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat podjął uchwałę o przedstawieniu do oceny Rady Nadzorczej wniosku o niewypłacanie dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za rok 2011, podała spółka w komunikacie.

Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy

„Zarząd spółki rekomenduje podział zysku za rok obrotowy 2011 w wysokości 156.092.789,88 zł w następujący sposób: 140.979.430,60 zł na kapitał zapasowy oraz 15.113.359,28 zł na pokrycie strat z lat ubiegłych stanowiących straty spółek przejętych przez Spółkę tj. M.Punkt Holdings Ltd., mPunkt Polska oraz mTel" - czytamy w komunikacie.

Podstawą decyzji zarządu co do podziału zysku był jeden z celów strategicznych spółki, jakim jest jak najszybsze obniżenie poziomu zadłużenia, powstałego na skutek nabycia przez Spółkę Telewizji Polsat, zaznaczono w komunikacie.

„Konsekwentne zmniejszenie poziomu zadłużenia Spółki, a co za tym idzie obniżenie wskaźnika dług netto/EBITDA, zgodnie z zapisami umów kredytowych spowoduje zmniejszenie obciążeń odsetkowych i tym samym będzie miało pozytywny wpływ na kondycję finansową Spółki w przyszłych okresach" - czytamy dalej.

W 2011 roku spółka miała 160,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 258,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2365,93 mln zł wobec 1482,46 mln zł. Dane nie są w pełni porównywalne ze względu na przejęcie TV Polsat, która jest konsolidowana od kwietnia zeszłego roku.

W ujęciu jednostkowym, w 2011 roku spółka miała 156,09 mln zł zysku netto wobec 37,89 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nickita
Przyrost zysku imponujący - można by powiedzieć, że to jednak wymierny wskaźnik sukcesu wprowadzenia swego czasu internetu mobilnego i multioferty, dzisiaj w Polsacie już LTE i plany wprowadzenia telewizji mobilnej.
odpowiedź
User
Dłutniak
W sumie jako akcjonariusz (ale nie jakiś istotny ;), pakietu kontrolnego nie mam ;) ) mógłbym być zły, że nie wypłacają dywidendy, choć jak wiadomo, jest z czego, ale zły na CP nie jestem. Akcje mam dlatego, że to jedna z najlepszych spółek, która i tak ciągle inwestuje i rozwija się. Nie liczyłem na dywidendę, zawsze liczyłem za to na wzrost wartości akcji i samego CP. Póki inwestują, jest dobrze, a na dywidendę przyjdzie czas.
odpowiedź