SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd i rada nadzorcza Polskiego Radia z absolutorium

Minister skarbu, działając jako walne zgromadzenie, zatwierdził sprawozdanie finansowe Polskiego Radia za 2013 rok i udzielił absolutorium jej zarządowi oraz radzie nadzorczej - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Andrzej SiezieniewskiArticle

Sprawozdanie finansowe Polskiego Radia za 2013 rok oraz sprawozdanie zarządu z jej działalności w minionym roku zostało przyjęte przez ministra skarbu 28 lipca br. - Zwyczajne walne zgromadzenie  udzieliło też absolutorium członkom zarządu spółki (kierowanego przez Andrzeja Siezieniewskiego - przyp. red.) oraz członkom rady nadzorczej z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2013 - dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia poinformował Wirtualnemedia.pl, że ubiegły rok spółka zakończyła zyskiem w wysokości niemal 14 mln zł netto (więcej na ten temat). Podał również, że aktualna sytuacja nadawcy także jest zadowalająca.

Dzięki decyzjom walnego zgromadzenia pracę będzie mogła zacząć nowa rada nadzorcza Polskiego Radia. Dotąd Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyłoniła w konkursie pięciu jej członków: dwóch wchodzących w skład obecnej rady, czyli Janusza Adamowskiego i Artura Andrysiaka, a także trzech nowych: byłego szefa Kancelarii Sejmu Krzysztofa Czeszejkę-Sochackiego, specjalistę w dziedzinie własności intelektualnej Krzysztofa Czyżewskiego oraz dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszkę Odorowicz.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział radiowej Jedynki w rynku w II kwartale br. wyniósł 9,2 proc., Trójki 7,5 proc, a Czwórki - 0,4 proc. (zobacz dane wszystkich stacji ogólnopolskich).

Dołącz do dyskusji: Zarząd i rada nadzorcza Polskiego Radia z absolutorium

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Harvard Business Review
Taaa... zysk... pitolicie Hipolicie. Zysk na papierze. Dorzucili abonamentu, obcięli nieswoim, dodali swoim i wyszedł zysk. Oj wciągajcie przy tym korycie, bo zmieni się kiedyś KRRiT, zmienią polityczne rady nadzorcze i będą w nich zasiadali przedstawiciele PiS i Nowej Prawicy i nikt z was nie ostanie się na stanowisku. Przyjdzie jakiś młody, sprawny, manager i będzie się kierował ekonomią. Nikt z was nie nadaje się do zarządzania czymkolwiek, nie mówiąc o mediach.
odpowiedź
User
Do HBR
Taaa, menago z pisu taki jak Hoffman, żonę i teścia zatrudni, a radą programową będzie Brudziński. Bo przecież sprawni managerowie to specjalność pisu :)))
odpowiedź
User
też do HBR
Proszę tu nie imputować, że w Polskim Radiu zatrudnia się jakichś "swoich" i że im się "dodaje". Pan Prezes nigdy by na to nie pozwolił. On nie zatrudnia żadnej rodziny, żadnych kuzynów, bratanków. No może jakiś siostrzenic by się trafił, ale to trudno sprawdzić, bo inne nazwisko, prawda? Zresztą jak się ludzie kochają, to powinni popierać rodzinę, a jak się pracownicy Radia pobierają, to przecież nie dlatego żeby dzieci miały gdzie pracować, tylko z miłości, prawda?
odpowiedź