SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zasady konkursu na prezesa TVP pod koniec sierpnia. Czabański: bzdury i pomówienia o wyeliminowaniu Kurskiego

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że warunki konkursu na prezesa Telewizji Polskiej zostaną przyjęte przez RMN pod koniec sierpnia. Jednocześnie zdementował informacje „Faktu”, że ustalono już kryteria eliminujące z konkursu obecnego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Krzysztof Czabański Article

W środę po południu w serwisie internetowym „Faktu” podano, że przed posiedzeniem Rady Mediów Narodowych pojawił się pomysł, żeby do regulaminu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej wpisać wymóg pełnienia przez każdego kandydata funkcji kierowniczej w mediach przez co najmniej dwa lata. Według „Faktu” inicjatorem takiego zapisu jest Krzysztof Czabański.

Kryterium dwuletniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym w mediach wyeliminowałoby z konkursu Jacka Kurskiego, który prezesem Telewizji Polskiej jest od nieco ponad ośmiu miesięcy. W latach 90. Kurski pracował jako dziennikarz, m.in. w TVP, ale nie pełnił w mediach funkcji kierowniczych.

Do informacji „Faktu” szybko odniósł się na Twitterze Krzysztof Czabański. - W związku z plotkami na tt informuję, że decyzje w sprawie warunków konkursu na prezesa TVP zapadną pod koniec sierpnia na posiedzeniu RMN - napisał. Natomiast doniesienia „Faktu” określił jako „bzdury i pomówienia rodem z tabloidu”.

Na początku sierpnia br. Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, przy czym decyzja ta wejdzie w życie w momencie wyboru w konkursie nowego prezesa, co ma nastąpić do 15 sierpnia br. Kurski już w lipcu zadeklarował, że zamierza wziąć udział w takim konkursie.

Krzysztof Czabański kilkakrotnie w ostatnich tygodniach wyraził negatywną ocenę zarządzania TVP przez Jacka Kurskiego. - Mamy sygnały o niestabilności sytuacji finansowej TVP. Spada oglądalność anten - i mówię to tutaj niezależnie od tego, jakie opinie wyrażane są na temat metodologii badań telemetrycznych. Wyraźnie widać, że nie ma nowych ofert programowych, które wychodziłyby naprzeciw realizacji misji, w ogóle nie ma otwarcia TVP na środowiska twórcze, a było to przecież zapowiadane - wyliczył na początku sierpnia z rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Z kolei Jacek Kurski w wywiadzie we „W Sieci” stwierdził, że w zakresie programowym jego prezesura powinna być oceniana dopiero od ramówki jesiennej w przyszłym roku. Dodał, że w TVP jest o 300-350 pracowników za dużo, a Krzysztofowi Czabańskiemu wytknął, że kierowany przez niego zespół posłów PiS nie przygotował należycie ustawy o składce audiowizualnej, która przyniosłaby mediom publicznym zdecydowanie więcej środków niż abonament RTV.

Spór Krzysztofa Czabańskiego i Rady Mediów Narodowych z Jackiem Kurskim mocno podzielił publicystów z mediów określanych jako prawicowe. Ci z „W Sieci” bronią Kurskiego i krytykują Czabańskiego, a ci z „Gazety Polskiej” i TV Republika negatywnie oceniają prezesurę Kurskiego w TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zasady konkursu na prezesa TVP pod koniec sierpnia. Czabański: bzdury i pomówienia o wyeliminowaniu Kurskiego

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krytyk
Co tam jakieś konkursy, i tak rządzi Żoliborz.
36 13
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
Głosujemy: zwycięzcę "konkursu" :D wskaże:
a. Demiurg Karpat
b. Kot Demiurga Karpat
c. koleżanka mamy Demiurga Karpat
:D :D :D
31 14
odpowiedź
User
he he he
Czabański nadal próbuje przekonywać, że coś znaczy...
35 8
odpowiedź
User
Świadekhistorii
Ja Wam powiem tyle : widzialem przyjaciólkę (MR) mamy Demiurga Karpat w pierwszym rzędzie podczas mszy świetej w Ossowie 14 sierpnia br. Macierewicz bez przerwy moiwł tam o rocznicy Smolenskiej a Malgosia kiwała główką. Rozumiemy się ?
30 14
odpowiedź
User
ja
Konkurs....czy ktos w to wierzy ?
17 13
odpowiedź