SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

300 tys. klientów i 3 mln gospodarstw domowych korzysta ze światłowodu Orange

Orange Polska poinformowała, że w ciągu ostatniego roku liczba klientów operatora, korzystających z oferty światłowodowej wzrosła dwukrotnie - do 300 tys. Liczba gospodarstw domowych w ofercie sieci wyniosła 3 mln.

Article

Na koniec czerwca z FTTH Orange Polska korzystało 286 tys. klientów. Przez lipiec udało się pozyskać kolejne 14 tys. klientów i liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej przekroczyła 300 tys.   

Orange Polska obecnie inwestuje najwięcej w historii firmy w sieć światłowodową. Dzięki temu docelowo w zasięgu firmy ma znaleźć się 5 mln gospodarstw domowych. Operator przeznaczy na ten cel do 4 mld zł w latach 2016-2020.

- Ponad 80 proc. klientów, którzy decydują się na internet światłowodowy, przychodzi do nas od konkurencji. Po trzecim roku naszego programu inwestycyjnego 10 proc. domów i firm będących w zasięgu światłowodów stało się naszymi klientami - uważa Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Inwestycje światłowodowe prowadzone są w 116 miastach w całym kraju. Z tego w 34 miastach ze światłowodu może korzystać ponad połowa gospodarstw domowych. Największy zasięg mają mieszkańcy Lublina, Olsztyna, Elbląga, Słupska i Opola.

Orange Polska blisko połowę inwestycji w I półroczu br. realizowała w małych i średnich miastach, coraz częściej w domów jednorodzinnych. W tym roku firma chce, aby światłowody objęły co najmniej 10 proc. takich budynków.

W minionym półroczu Orange Polska zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 2,2 proc. do 5,53 mld zł oraz 54 mln zł zysku (wobec 110 mln zł rok wcześniej). 1,14 mln klientów telekomu korzysta z oferty konwergentnej Orange Love.

Kilka dni temu T-Mobile Polska i Orange Polska podpisały umowę, w ramach której pierwszy operator będzie mógł korzystać z sieci światłowodowej drugiego. Na początek T-Mobile zapłaci za to 275 mln zł, a potem opłatę od każdego klienta. Umowę zawarto na 10 lat.

Z kolei Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ostatecznie orzekł, że Orange Polska musi zapłacić karę za nadużywanie pozycji dominującej w segmencie szerokopasmowego dostępu do internetu. Grzywna wynosi 127,6 mln euro, a odsetki od niej na koniec czerwca - 23,7 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 300 tys. klientów i 3 mln gospodarstw domowych korzysta ze światłowodu Orange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl