SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy coraz mniej ufają TVP i Polskiemu Radiu. Na czele Polsat i RMF FM

Telewizja Polsat i RMF FM są najlepiej oceniane przez Polaków, na przeciwnym biegunie TVP i Polskie Radio - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Jacek Kurski, prezes TVP - fot. akpaArticle

Respondenci byli pytani o ocenę stacji telewizyjnych i radiowych. Najlepiej oceniana jest Telewizja Polsat. Pozytywnie o jej działalności wypowiada się 67 proc. badanych (od września 2016 roku nastąpił spadek ocen pozytywnych o 5 punktów procentowych). Negatywnie Telewizję Polsat ocenia 13 proc. respondentów (spadek o 1 punkt procentowy). Wyrobionej opinii na ten temat nie ma 20 proc. ankietowanych (wzrost o 6 punktów procentowych).

Działalność TVN aprobuje 64 proc. badanych (spadek o 8 punktów), a krytykuje 18 proc. respondentów (wzrost o 2 punkty procentowe). Brak opinii na ten temat deklaruje 18 proc. badanych (wzrost o 6 punktów procentowych).

Zadowoleni z działalności TVP stanowią 55 proc. badanych (spadek o 8 punktów), a niezadowoleni to 31 proc. (wzrost o 3 punkty). 14 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o 5 punktów procentowych). I dla porównania pod koniec 2011 r. 83 proc. było zadowolonych z pracy TVP (z TVN 83 proc. a Polsatu - 81 proc.).

CBOS zaznacza, że nasilenie krytycyzmu wobec wszystkich trzech stacji zaznacza się od marcu zeszłego roku. - Pogorszenie w największym stopniu dotyczy wizerunku TVP - podano.

W większości pozytywne są również oceny stacji radiowych. Najwyższe noty ma RMF FM - 58 proc. pozytywnych ocen, 5 proc. złych. Radio ZET notuje 51 proc. ocen dobrych i 5 proc złych.

Polskie Radio w tym badaniu nie wypada najlepiej - tylko 45 proc. ankietowanych ocenia je dobrze, 16 proc. - źle.

CBOS zauważa, że w ostatnich sześciu latach najmocniej spadły notowania publicznego radia (z 75 proc. dobrych ocen w 2011 roku do 45 proc. teraz). Stacje komercyjne również straciły, ale mniej: RMF z 73 do 58 proc. Radio ZET - z 71 do 51 proc.

Największe podziały wywołuje Radio Maryja. Toruński nadawca ma 21 proc. ocen dobrych i aż 19 - złych. Prawie połowa z wysondowanych przez CBOS nie potrafiła ocenić rozgłośni o. Rydzyka. Stację chwalą najczęściej osoby starsze, emeryci, rolnicy, osoby z niskim wykształceniem i małymi zarobkami. Głosy krytyczne pod adresem rozgłośni płyną przeważnie od ludzi młodych, dobrze wykształconych i zamożnych, o lewicowych poglądach i niepraktykujących religijnie.

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 marca-6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy coraz mniej ufają TVP i Polskiemu Radiu. Na czele Polsat i RMF FM

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polacy ufają, a PO-lacy nie
"Polacy coraz mniej ufają TVP i Polskiemu Radiu"

Wprost przeciwnie: Polacy coraz więcej ufają TVP i Polskiemu Radiu, natomiast być może coraz mniej ufają tzw. PO-lacy. To normalne, gdyż tacy nie byli, nie są i zapewne nigdy już nie będą związani z państwem polskim. Wszak, zdaniem ich lidera, aktualnie znów pełniącego funkcję odźwiernego w UE, "polskość to nienormalność".

"Na czele Polsat i RMF FM" - co należy czytać: Na czele ścieku gównego Polsat i RMF FM.
odpowiedź
User
Gosc
Panstwowe media to chwast żyjący na koszt społeczeństwa który można spokojnie sprzedać aby jemu ulżyć i nikt nawet nie zapłacze i wbrew temu co mówią narodowi zaklinacze rzeczywistości świat się wcale nie zawali , dość dojenia.
odpowiedź
User
Odp. Gosc
Panstwowe media to chwast żyjący na koszt społeczeństwa który można spokojnie sprzedać aby jemu ulżyć i nikt nawet nie zapłacze i wbrew temu co mówią narodowi zaklinacze rzeczywistości świat się wcale nie zawali , dość dojenia.


Czyżby np. w takim Izraelu (i w innych państwach) nie było państwowych mediów? Może też należałoby je sprzedać, aby ulżyć narodowi wybranemu?

Z pewnością, wbrew temu, co mówią antynarodowi zaklinacze rzeczywistości świat się wcale nie zawali. Nieprawdaż?
odpowiedź