SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zbigniew Benbenek: 2,4 mld zł pakiet kontrolny TVN to bardzo dobra cena

- 2,4 mld zł za pakiet kontrolny spółki zadłużonej na prawie 900 mln euro to bardzo dobra cena, mistrzostwo świata w negocjacjach - mówi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR.

Zbigniew Benbenek, właściciel grupy ZPR (fot. Super Express)Article

Scripps Network Interactive to bardzo korzystny właściciel dla TVN, bo ma kompetencje w zakresie kanałów tematycznych. Nie ma natomiast kompetencji w zakresie stacji informacyjnych czy telewizji ogólnotematycznej, co powoduje, że cała ekipa TVN łącznie z prezesem Markusem Tellenbachem, i Edwardem Miszczakiem zachowa swoje pozycje. Gdyby Time Warner kupił  TVN, to zapewne zmniejszyłby zatrudnienie w Polsce.

Zakup TVN przez Scripps to decyzja dla rynku raczej neutralna. Time Warner posiada własne studia. Gdyby on okazał się  nabywcą, to inne telewizje mogłyby napotkać ograniczenia w możliwości zakupów filmów, co zmieniłoby rynek telewizyjny.  Scripps ma zaś kontent specjalistyczny, o tematyce dom i ogród, wyposażenia wnętrz, podróży, lifestylu. Emitują go kanały tematyczne, Scripps nie ma stacji ogólnotematycznych. To spowoduje, że TVN nie stanie się częścią sieci, jak byłoby w przypadku zakupu przez Time Warnera, tylko pozostanie w obecnej strukturze.  Sądzę, że będą kolejne akwizycje Scripps w innych krajach Europy z naszego regionu. TVN może stać się wtedy takim matecznikiem, centrum rozwoju kompetencji telewizji, a zarząd spółki - kierownictwem regionu.

Z informacji, które posiadam, wynika, że pozostali gracze jak Discovery czy Bauer odpadli z negocjacji ze względu na cenę. Wiem, że inwestorzy finansowi, którzy na początku próbowali kupić TVN, wyceniali pakiet 52 proc. akcji na poziomie 1,5 mld zł. Tutaj uzyskano 2,4 mld zł za pakiet kontrolny spółki zadłużonej na prawie 900 mln euro. To bardzo dobra cena, bardzo duża premia za pakiet większościowy, mistrzostwo świata w negocjacjach.


Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Benbenek: 2,4 mld zł pakiet kontrolny TVN to bardzo dobra cena

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolik
Time Warner nie był żadnym faworytem, bo to najbardziej skąpy ze wszystkich oferentów a jak widać p.Benbenek podobnie jak w TVN myśli o pieniądzach a nie o Widzach - takie myślenie skończy się klapą
To co Scripps oferuje u siebie nie pasuje do naszego rynku... Ameryka to inny kraj dlatego nie rozumiem ich determinacji.
odpowiedź
User
Twój nick
Kapitalizacja giełdowa TVN to 6 mld zł. Cena zaoferowana, plus dług w euro to ok. 6 mld zł. Więc nie jest to żadne mistrzostwo świata, tylko cena rynkowa. Spora cześć akcji to zastaw pod obligacje.
odpowiedź
User
przytarabanił benbenek hihihi
Taka wiedza prezesa bembenka o rynku telewizyjnym na pewno nie przyniesie sukcesów jego firmie medialnej ZPR, oj nie przyniesie. Pomówmy zatem o hali zdjęciowej , szumnie nazywanej przez pracowników ZPR studiem ...kilka bardzo niskich pomieszczeń usytuowanych w warszawie przy ruchliwym skrzyżowaniu Fieldorfa i Wał miedzyszyński z bezpośrednim sąsiedztwem kościoła - to trzeba mieć głowę na taką lokalizację buuuhaaahaaa. Wszak to idealne miejsce na studio!!! co godzina dzwony z kościoła , ciężarówki dudnią ...ale na szczęście w tym "studiu" nie ma nikogo kompetentnego kto by zwracał na to uwagę :-) Nie zwraca się też uwagi na brak zabezpieczenia technicznego - no taki np. prąd ! nikt nie pomyślał o obwodach na dźwięk i światło oddzielnie ! jak zapalimy lampy to jest brum na dźwięku - czemu? hmmm? pewnie wie prezes skoro nie zatrudnił kogoś kto by to wiedział! Brak odpowiedniego sprzętu do nagrania jakiegokolwiek programu bez problemu - np. program dla PoloTV który można zrobić w 2 dni, robi się 4dni...bo co chwilę coś nie działa, czegoś nie ma, ktoś zapomniał, ktoś nie wiedział! To jest mistrzostwo planowania, organizowania, zarabiania i robienia telewizji!
odpowiedź