SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zbigniew Boniek, wakacje w PRL-u i koncerty gwiazd latem w RMF Classic

Ruszająca 1 lipca br. letnia ramówka RMF Classic podzielona będzie na cztery pasma. Zbigniew Boniek opowiadać będzie w niej o Rzymie, stacja przypomni jak wyglądały wczasy w PRL-u, a w weekendowe wieczory posłuchać będzie można koncertów gwiazd.

Zbigniew Boniek, wakacje w PRL-u i koncerty gwiazd latem w RMF Classic

W dni powszednie w godzinach od 7.00 do 11.00 nadawane będzie poranne pasmo “Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”. W programie pojawią się m.in. trzy nowe cykle „Dziecko w drodze” (poradnik o podróżowaniu z dziećmi), „Walutowa Mapa Europy” (cykl o historii walut krajów europejskich) i „Kultura na drodze” (zabawa sprawdzająca znajomość ulic miasta).

Między 11.00 a 15.00 antenę RMF Classic zajmie pasmo “Powrót do przeszłości”. Stacja przypomina w nim co znajdowało się w PRL-u w ekwipunku wczasowicza oraz jakie atrakcje spotykał wtedy turysta na swojej trasie. Prezentowane będą też przeboje z festiwali piosenki. W tych godzinach na antenie pojawi się też konkurs RMF Classic „Muzyka w roli głównej”.

Blok “W samo popołudnie” będzie nadawany od 15.00 do 19.00.  O 15.50 emitowany będzie w nim cykl “Rzymskie wakacje Zbigniewa Bońka”, w którym słynny piłkarz opowie o swojej fascynacji tym miastem. W poniedziałki o 15.30 w ramówce znajdzie się cykl “Książki na lata”, w którym znani pisarze opowiadać będą o książkach, na których dorastali. Natomiast w środy o tej samej porze słuchacze usłyszą “Jak to ująć”, czyli wakacyjny poradnik fotograficzny.

Wieczorem przyjdzie czas na autorskie audycje dziennikarzy stacji. W poniedziałki o 19.00 w cyklu “Cuda i Divy” Ewelina Pacyna prezentować będzie piosenki największych diw muzyki rozrywkowej. We wtorki o tej samej porze na antenie znajdzie się “Kolacja na cztery ręce” Jadwigi Polus. Natomiast Magda Miśka-Jackowska w środy w programie “Na ścieżkach lata” prezentować będzie najlepsze albumy z muzyką filmową. W czwartki przyjdzie pora muzykę z płyt winylowych, którą w cyklu “Muzyka spod igły” przedstawiać będzie Wojciech Pajdas. Piątki to natomiast “Muzyka do pary” - Ewa Stanek zaprezentuje muzyczne pary, które łączy podobny głos, styl, temperament lub tematyka.

W soboty w godz. 9.00 -13.00 RMF Classic nadawać będzie “Wakacyjną Akademię Pogody”, w której słuchacze poznają mechanizmy najczęściej spotykanych zjawisk klimatycznych oraz znaczenie terminów meteorologicznych. Z kolei propozycją na niedziele będzie “Wakacyjna Akademia Sportu”. W pasmie trwającym od 10.00 znani aktorzy, muzycy i dziennikarze opowiedzą o tym, dlaczego czynnie uprawiają sport, a także o satysfakcji z przezwyciężania własnych słabości.

W weekendowe wieczory, od 21.00 RMF Classic w ramach cyklu “Classic Summer Nights” prezentować będzie słynne koncerty popularnych artystów - Leonarda Cohena, Diany Krall, Stinga, Grapellego czy Astora Piazzoli.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział RMF Classic w okresie od marca do maja br. wyniósł 0,9 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Boniek, wakacje w PRL-u i koncerty gwiazd latem w RMF Classic

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl