SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zbiorcze opakowania Lecha w folii w 100% z recyklingu

Kompania Piwowarska, producent piwa Lech, zajęła się zmianą opakowań zbiorczych na pochodzące w 100% z recyklingu.

Article

Nowa folia będzie oznaczona komunikatem „Folia pochodząca w 100% z recyklingu".

- Folia ta jest produkowana z dokładnie  przesortowanych w zakładach recyklingowych odpadów foliowych pozyskanych z browarów, od  producentów napojów i wód mineralnych, producentów opakowań szklanych, a także sieci handlowych i gospodarstw domowych. Dokładnie 100% materiału użytego do produkcji takiej folii pochodzi z recyklingu, co oznacza, że dajemy drugie życie odpadom, pracując w obiegu zamkniętym - mówi Anna Grudniak, supplier quality specialist w Kompanii Piwowarskiej.

Folia z recyklingu zamiast standardowej w opakowaniach piwa Lech

Do wytworzenia folii z recyklingu zużywa się znacznie mniej energii niż do wyprodukowania nowej folii, co z kolei przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

- Kompania Piwowarska używając folii z recyklingu zamiast folii standardowej, realnie zmniejsza swój wpływ na środowisko - zredukuje emisję CO2 niemalże o połowę, a dokładnie o 47%. Drugą niezaprzeczalną korzyścią wprowadzenia tej zmiany jest właśnie działanie w obiegu zamkniętym, co oznacza zmniejszenie ilości wprowadzanej na rynek 'nowej' folii o około 250 ton rocznie. Czynimy intensywne starania i realizujemy testy, by w najbliższym możliwym czasie, również kolejne formaty multipaków (6-paka puszkowego, 8-paka i 12-paka) dołączyły do tej pozytywnej zmiany - wyjaśnia Maciej Korczak, brand design team manager.

Zarówno nowo wprowadzona folia R100, jak i wszystkie dotychczasowe folie używane przez markę Lech nadają się do recyklingu. Aby zostały ponownie przetworzone, wystarczy wrzucić je do kosza na plastik, o czym będzie przypominać umieszczona na folii grafika.  

Marka przypomina także, że warunki do recyklingu spełniają także butelki Lecha o pojemności 330 ml i 650 ml – należy jedynie wrzucić je do zielonego kosza.  Z kolei butelki o pojemności 500 ml są jak najbardziej opakowaniami zwrotnymi i można oddawać je do sklepów. W ramach wspólnej akcji z siecią Carrefour, nie trzeba nawet okazywać w tym celu paragonu.

Dołącz do dyskusji: Zbiorcze opakowania Lecha w folii w 100% z recyklingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl