SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zdjęcia, notatki i FotoAdres na docelu.pl

Wirtualna Polska wprowadziła w swoim serwisie lokalizacyjnym docelu.pl możliwość zamieszczania zdjęć i notatek przez internautów. W witrynie pojawił się również FotoAdres – baza zdjęć najważniejszych warszawskich budynków.

Zdjęcia, notatki i FotoAdres na docelu.pl

Użytkownicy serwisu docelu.pl mogą obecnie dodawać w nim zdjęcia dowolnych lokalizacji, umieszczając je w odpowiednich miejscach na mapie. Strona pozwala na gromadzenie fotografii w albumach (np. grupowanie tematyczne, lokalizacyjne czy chronologiczne) oraz oznaczanie tagami. Internauci mogą też oceniać i komentować zdjęcia oraz importować je z innych serwisów, takich jak Picasa i Pikeo. Ponadto przy każdej fotografii prezentowane są najważniejsze dane typu EXIF, m.in. model aparatu, jakim była wykonana, ekspozycja, ogniskowa i balans bieli.

Z kolei opcja tworzenia notatek pozwala użytkownikom docelu.pl na zamieszczanie i przesyłanie innym map ze stworzonymi przez siebie informacjami (tzw. chmurkami). W każdej z nich można zawrzeć maksymalnie 300 dowolnie sformatowanych znaków. Taka funkcjonalność może być pomocna np. przy organizowaniu imprezy – wtedy wraz z zaproszeniami można przesłać mapę z adnotacją o godzinie spotkania i dodatkowymi danymi.

Jednocześnie na docelu.pl udostępniony został FotoAdres – baza 70 tys. zdjęć najważniejszych warszawskich budynków. Każdemu zdjęciu przyporządkowany jest dokładny adres prezentowanego na nim obiektu oraz umiejscowienie na mapie. By skorzystać z tej funkcjonalności, należy w zakładce „FotoAdres” serwisu wpisać adres, który zamierza się odnaleźć.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zdjęcia, notatki i FotoAdres na docelu.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl