SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska czeka na zgłoszenia wykonawców do koncertów debiutów i premier na festiwalu w Opolu

Do 30 kwietnia TVP będzie czekała na zgłoszenia artystów do 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, chcących wystąpić w koncertach „Debiuty” i „Premiery”. To efekt umowy Opola i TVP podpisanej w lutym br.

Article

55. Krajowy Festiwal Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu będzie trwał od 8 do 10 czerwca. Stosowną umowę w tej sprawie w lutym br. podpisali Telewizja Polska i Miasto Opole. Zakłada ona organizację sześciu koncertów, m.in. z piosenkami piłkarskimi, na 100-lecie niepodległości Polski i na 55-lecie festiwalu, a także podział finansów między podmiotami oraz realizację formatu telewizyjnego „Od Opola do Opola”. Nadawca publiczny będzie nadal wynajmował amfiteatr od miasta, a prezydent będzie współpracować także z innymi miastami.

Umowa zakłada także, że uczestników koncertów „Debiuty” i „Premiery” wybierze rada artystyczna, którą współtworzyć będą osoby wskazane przez prezydenta Opola i prezesa TVP oraz dziennikarze muzyczni.

Telewizja Polska ogłosiła właśnie, że do końca kwietnia czeka na zgłoszenia artystów do koncertów „Debiuty”, „Premiery” i „Przebój na Mundial”.  Rada artystyczna powołana przez TVP i Miasto Opole wybierze do dziewięciu wykonawców, a jednego Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu - i zaprosi ich do udziału w konkursie „Debiuty” podczas pierwszego dnia Festiwalu. Rada wyłoni również maksymalnie dziesięciu artystów, którzy 9 czerwca wystąpią podczas koncertu „Premiery”. Jury powołane przez Telewizję Polską wybierze maksymalnie także 10 utworów, które zostaną zaprezentowane 8 czerwca w konkursie „Przebój na Mundial”.

Ubiegłoroczny, 54. KFPP nie odbył się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Po raz pierwszy Miasto Opole ograniczyło się w zeszłym roku do udostępnienia nadawcy marki KFPP, wynajęcia amfiteatru oraz organizacji imprez towarzyszących. Umowę między TVP a Opolem badała prokuratura: zarząd TVP poinformował prokuraturę o możliwości ujawnienia przez władze miasta tajemnic zawartych w umowie na organizowanie festiwalu.

Ostatecznie festiwal odbył się we wrześniu 2017 roku. Pokazywany był na antenie TVP1 i TVP Polonia między 15 a 17 września. Podczas trzech dni festiwalowych na opolskiej scenie wystąpiło ponad 100 polskich artystów. Średnia widownia muzycznej imprezy na obu antenach wyniosła 2,13 mln widzów, o 360 tys. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska czeka na zgłoszenia wykonawców do koncertów debiutów i premier na festiwalu w Opolu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerik
Już nie będzie bojkotu ze strony piosenkarzy? Już Kurski dobry się zrobił?
odpowiedź
User
jasne ?
Wiadomo, w Tvp występują "artyści" , którym pis pasi...
odpowiedź
User
kÓra z "wolnego" wybiegu
ale czy tvpis dotrwa do festiwalu ?
odpowiedź