SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ziemkiewicz wyśmiał okładkę „W Sieci” - wPolityce.pl krytykuje „Do Rzeczy”

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz ocenił, że okładka „W Sieci” z Marysią Sokołowską świadczy o niskim poziomie tego pisma. W odpowiedzi serwis wPolityce.pl zamieścił sondę, w której wytyka „Do Rzeczy” powiązania z „Wprost” i przejęcie od „Wysokich Obcasów” felietonistki Joanny Szczepkowskiej.

W niedzielę po południu, kiedy zarówno „Do Rzeczy” i „W Sieci” zaprezentowały okładki swoich nowych wydań, Rafał Ziemkiewicz napisał na Twitterze: „Joanna Szczepkowska czy Marysia z Gorzowa? Wybierz jutro w kiosku tygodnik na swój poziom intelektualny”.

Przypomnijmy, że umieszczenie na okładce „W Sieci” Marysi Sokołowskiej, 17-latki która pod koniec maja nazwała Donalda Tuska zdrajcą, skrytykowali związani z tygodnikiem publicyści Robert Mazurek i Łukasz Warzecha, natomiast bronili tej decyzji Michał Karnowski i Wojciech Wencel (przeczytaj więcej na ten temat).

Z kolei okładka „Do Rzeczy” oprócz zapowiadania tekstów na temat konserwatywnego buntu młodych informowuje, że w numerze znajduje się pierwszy felieton Joanny Szczepkowskiej. Przypomnijmy, że poprzednio aktorka publikowała swoje teksty w „Wysokich Obcasach”, weekendowym dodatku „Gazety Wyborczej”, ale zakończono z nią współpracę, po tym jak skrytykowała współorganizowany przez „GW” plebiscyt „Ludzie wolności” (więcej o tym).

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym nowym dziale Jedynki

Riposta na niedzielny wpis Ziemkiewicza pojawiła się w poniedziałek na wPolityce.pl, serwisie internetowym związanym z „W Sieci” (oba tytuły należą do Fratrii). Na stronie głównej zamieszczono ankietę, w której czytelnicy są pytani, który tygodnik z którą bohaterką okładkową wybierają. „W Sieci” i Marysia Sokołowska zdaniem autorów uosabiają „prawdę, odwagę, młodość, czysty polski kapitał”, natomiast „Do Rzeczy” - „wiadomo jakie pieniądze wydawcy ‘Wprost’” (PMPG, większościowy właściciel „Wprost” jest też udziałowcem wydającej „Do Rzeczy” spółki Orle Pióro), a do tego Joanna Szczepkowska jeszcze niedawno była związana z dodatkiem „Gazety Wyborczej”.

>>> „Do Rzeczy” sprzedaje się gorzej od „W Sieci”, ale zarabia więcej z reklam


Do krytyki okładki z Marysią Sokołowską odniósł się także Jacek Karnowski, redaktor naczelny „W Sieci”. - Zdumiewa agresja ze strony kolegów publicystów wobec tej dziewczyny. Nawet jeżeli uważają, że przesadziła, że Tusk nie zdradził Polski, to przede wszystkim powinni się cieszyć, że młoda, wspaniała dziewczyna martwi się o Polskę, że przeżywa nasze dziedzictwo, że pyta. To jest przecież nasza podstawowa dziś troska: by kolejne pokolenie ciągnęło nasz wózek, bo przecież my nie stajemy się coraz młodsi. Zamiast tej podstawowej radości, mamy dziwne szpile i obsesję zagrożenia pajdokracją. A przecież to absurd - stwierdził w komentarzu zamieszczonym w poniedziałek na wPolityce.pl.

>>> wPolityce, Niezalezna i Fronda na czele serwisów prawicowych, w dół Salon24

- A już zupełnie kuriozalny charakter ma zaproponowane przez Rafała Ziemkiewicza przeciwstawienie licealistki Marysi pani Joannie Szczepkowskiej, ostatnio, po 25 latach współpracy (fakt, że dzielnie) stawiającej opór totalności „Wyborczej”. Wybór absurdalny, ale gdyby zmusić do wyboru, to tak, my z Marysią - zadeklarował Karnowski.

Sondę opublikowaną przez wPolityce.pl we wtorek skomentował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. - Myślałem że to taka zagrywka propagandował, ale ta Marysia wyraźnie uwiodła ich intelektualnie - napisał o redaktorach konkurencyjnego tygodnika. Natomiast zamieszczając link do polecanego artykułu, zaznaczył: „Dla tych, którym rozum nie wyczerpuje się na okrzykach typu ‘zdrajca’”.

W I kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 79 351 egz., a „Do Rzeczy” - 66 318 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

Dołącz do dyskusji: Ziemkiewicz wyśmiał okładkę „W Sieci” - wPolityce.pl krytykuje „Do Rzeczy”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nn
Co tu komentować? Okazuje się że pustak znany jako Marysia z Gorzowa jest również symbolem "czystego polskiego kapitału" (!). Czy jest jakaś granica żenady wśród tych "dziennikarskich" oszołomów?
odpowiedź
User
:P
Tak jak zawsze - prawica (a raczej "prawica") skacze sobie do gardel, udowadniajac kto jest bardziej niepokorny i wymyslajac reszcie od agentow.

A potem placz - dlaczego znowu nie wygrallismy wyborow.

Obu pismom gratulujemu - glupiutkiej Marysi i zuzytej Szczepkowskiej, ktorej felietony po prostu byly juz od dawna nudne jak flaki z olejem.
odpowiedź
User
kamil
Karnowscy są gorsi niż Fakt i Super Express razem wzięte.
odpowiedź