SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmalały przychody i zysk właściciela Gremi Media

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa KCI, większościowy akcjonariusz Gremi Media (to wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 7,3 proc. do 21,82 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 5,62 do 3,16 mln zł.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

Zysk grupy KCI z działalności inwestycyjnej spadł z 3,28 do 1,65 mln zł, a koszty operacyjne - z 20,36 do 19,73 mln zł.

W segmencie mediowym wpływy KCI zmalały z 24,41 do 22,06 mln zł, a zysk netto - z 3,53 do 2,22 mln zł. Do firmy należą akcje stanowiące 76,6 proc. kapitału i 82,44 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Natomiast w obszarze inwestycyjnym przychody spadły z 3,14 do 1,96 mln zł, a zysk netto - z 2,07 mln zł do 943 tys. zł.

Pod koniec marca br. KCI poinformowało, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego pakietu akcji Gremi Media. Zaczęło współpracę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie odpowiadać za „przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji”.

Eksperci z branży wydawniczej komentowali dla Wrtualnemedia.pl, że Gremi Media może być atrakcyjna spółką dla innych wydawców z segmentu biznesowego i spółek powiązanych z obecną władzą. Ponadto od paru lat dyskutowano o konsolidacji wśród trzech gazet gospodarczych.

W zeszłym tygodniu KCI w ramach skorygowanej strategii na lata 2019-2030 zapowiedziało inwestycje w projekty nieruchomościowe i kompleks Alvernia Planet, natomiast o Gremi Media wspomniało tylko zdawkowo, wśród projektów, w których chce być mniejszościowym inwestorem.

Zysk grupy KCI z działalności podstawowej zmalał z 6,46 do 3,73 mln zł, zysk brutto - z 6,35 do 3,87 mln zł, a zysk netto - z 5,62 do 3,16 mln zł.

KCI jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy. W środę na koniec sesji przy kursie 1,68 zł kapitalizacja firmy wynosiła 115,22 mln zł.

Głównymi akcjonariuszami KCI są należące do Grzegorza Hajdarowicza spółki Gremi Inwestycje (33,11 proc.) i Gremi International (24,35 proc.).

Dołącz do dyskusji: Zmalały przychody i zysk właściciela Gremi Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl