SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Artur Borkowski, były naczelny „Kuriera Lubelskiego”

Nie żyje Artur Borkowski, były redaktor naczelny „Kuriera Lubelskiego”, szef jego „Magazynu" i dziennikarz piszący o muzyce. O jego śmierci poinformowali w niedzielę po południu koledzy z redakcji „Kuriera”. - Zabił go koronawirus - podano w komunikacie.

Artur Borkowski Fot. Kurier Lubelski/Małgorzata GencaArticle

Borkowski był dziennikarzem, redaktorem, „wieloletnim szefem Magazynu, naczelnym „Kuriera Lubelskiego” w 2001 roku” – informują zaprzyjaźnieni z nim dziennikarze. Szefował w tamtym roku redakcji przez osiem miesięcy, ale przyczynił się do jego zmian na lepsze. - Pojawiły się szersze szpalty, inny układ zdjęć, druga, graficzna strona z doniesieniami z kraju i ze świata – wspominają dziennikarze „Kuriera”.

- Starałem się jak mogłem, aby zrobić z Kuriera, jeszcze bardziej niż do tej pory, gazetę czytelnikowską, żeby ludzie się czuli jeszcze bardziej związani ze swoim tytułem - wspominał sam Artur Borkowski.

W 2002 roku Borkowski zrezygnował z szefowania gazecie, ale pozostał z nią związany, m.in. jako autor tekstów poświęconych muzyce, a także szef „Magazynu”. Kilka lat temu postanowił jednak rozstać się z zawodem, zrezygnował z pracy w redakcji. - Był miłym, ujmującym człowiekiem z nienagannymi manierami. Jego największe pasje to muzyka i pomaganie zwierzętom. Współtworzył konkurs "Diamenty Lublina" dla młodych wokalistów - czytamy w redakcyjnym wspomnieniu.

Artur Borkowski był absolwentem prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, z „Kurierem Lubelskim” związany był od połowy lat 80-tych XX wieku.

 

Dołącz do dyskusji: Zmarł Artur Borkowski, były naczelny „Kuriera Lubelskiego”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qrt.
Mogę się tylko podpisać pod opiniami zawartymi w informacji. Wyrazy współczucia dla rodziny. R.I.P
odpowiedź
User
Marc
Czy A.B. był zaszczepiony?
odpowiedź
User
Gość X
Komplikacje po COVID-zie, masakra.
A już myślałem, że przegrał z rakiem.
Młodo wyglądał, ale był blisko wieku emerytalnego.
Żałoba, a gdyby do dziś był naczelnym Pan Artur, to w trybie nadzwyczajnym musieliby wybrać nowego naczelnego.
odpowiedź