SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł dziennikarz muzyczny Jerzy Rowiński

Nie żyje Jerzy Rowiński, dziennikarz muzyczny przez kilka dekad związany z Polskim Radiem. Miał 75 lat. W ostatnich latach pracował w Polskim Radiu RDC.

Jerzy Rowiński zmarł po ciężkiej chorobie. W ostatnim czasie przebywał w ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym w Konstancinie, w internecie trwała zbiórka na jego leczenie. - Niestety przy licznych obciążeniach  zdrowotnych (miażdżyca, polineuropatia cukrzycowa, która zwiększa deficyt neurologiczny) zapalenie płuc, które przeszedł Jurek, zostało obarczone dotkliwymi powikłaniami, którego wynikiem był  wstrząs septyczny - opisano kilka dni temu na jego profilu facebookowym.

Polskie Radio RDC o śmierci Jerzego Rowińskiego poinformowało we wtorek po południu. - Był znakomitym dziennikarzem - podkreślił prezes rozgłośni Tadeusz Deszkiewicz. - Stał się wybitnym autorytetem w muzyce rozrywkowej. Prowadził legendarne audycje, jak „Studio Stereo”, „Studio Gama”, „Magazyn Muzyczny Rytm”. Na zmianę prowadziliśmy „Muzykę Nocą” w Programie Pierwszym Polskiego Radia - wyliczył.

Jerzy Rowiński w Polskim Radiu RDC i Jedynce

Na antenę RDC Jerzy Rowiński wrócił, po kilku latach przerwy, wiosną 2016 roku. Do 2020 roku prowadził audycję „Filharmonia RDC” z muzyką poważną.

 

Z branżą radiową Jerzy Rowiński był związany od 1973 roku. W Polskim Radiu współtworzył też audycje „Piosenki na życzenie” (w latach 1985-1991), „Lekka Nuta Klasyki” (2013-2015), „To było grane - Przeboje 4 dekad ” (2015-2018), „Sygnały Dnia” oraz „Lato z Radiem”.

Przez kilka lat współpracował z mazowieckim POPradiem, prowadził tam autorską audycję „Muzyczne wspomnienia Jurka Rowińskiego”. Był również m.in. wykładowcą akademickim i konferansjerem na festiwalach.

 

Dołącz do dyskusji: Zmarł dziennikarz muzyczny Jerzy Rowiński

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pamiętający
Warto dodać, że w ostatnich latach Jerzy Rowiński w każdą niedzielę wieczorem prowadził niesamowitą audycję autorską "Muzyczne wspomnienia Jurka Rowińskiego", która była emitowana na żywo w podwarszawskim POPradiu i Radiu Płońsk. Program gromadził przy radioodbiornikach ogromne rzesze słuchaczy z Mazowsza oraz innych części Polski, dzięki możliwości słuchania tych stacji przez internet. RIP [*]
odpowiedź
User
Wojciech Adam Jurzyk
Ogromnie smutna wiadomość. Jeden z najwspanialszych dziennikarzy z jakim miałem kontakt i przyjemność współpracować w Radiu dla Ciebie. Klasa ponad inne. Kultura słowa nieprzeciętna. Wiedza muzyczna ogromna. Chyba jedyny , który doceniał na antenie radiowej brzmienia big bandów i potrafił je eksponować.
odpowiedź
User
Pawel
Kanał Prawy,Kanał Lewy,Studio Stereo,Jerzy Rowiński,Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
odpowiedź